Cichy - lekki - energooszczędny

prio silent xp

Konwencjonalne wentylatory kanałowe o przekroju okrągłym są często postrzegane jako zbyt głośne. Mają bardzo wysoki poziom ciśnienia akustycznego, co ma negatywny wpływ na komfort i samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu. Prio silent® XP posiada innowacyjną obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego ze zintegrowaną izolacją akustyczną po stronie tłocznej. Ta kombinacja zapewnia doskonałą izolację termiczną i akustyczną, umożliwiając prio silent® XP imponująco cichą pracę. Ten wyjątkowy wentylator kanałowy zapewnia najwyższy komfort w połączeniu z najlepszą efektywnością energetyczną. Zaprojektowany do wentylacji budynków, wyznacza wzorzec elastyczności i oszczędności powierzchni. Prio silent® XP jest wyjątkowo lekki dzięki obudowie, a innowacyjna konstrukcja sprawia, że jego montaż jest szybki i łatwy.

Szeroki zakres zastosowań

Stosowanie wentylacji mechanicznej jest niezbędne do osiągnięcia dobrej jakości powietrza w mieszkaniach, szkołach, biurowcach czy przemyśle. Dostosowanie wentylacji do konkretnego obszaru zastosowania zapewnia najwyższą jakość dostarczanego powietrza w pomieszczeniach. Aby utrzymać jak najniższy poziom dźwięku i jednocześnie zapewnić wysoki poziom komfortu, Systemair opracował prio silent® XP, oferujący szeroki zakres zastosowań.

zastosowania pro silent xp

Montaż bez użycia narzędzi

Przyjazna użytkownikowi konstrukcja wentylatora umożliwia łatwy montaż, a w przypadku przeglądu lub konserwacji także demontaż urządzenia. Sercem nowego okrągłego wentylatora kanałowego jest bardzo wydajny wentylator prioAir®. Specjalnie opracowana geometria wirnika oraz kierownice formujące strugę powietrza optymalizują pracę z maksymalną wydajnością. Dzięki temu prio silent® XP osiąga doskonałą wydajność przy zachowaniu niskiej wartości SFP zarówno dla silników EC, jak i AC.

Obudowa lekka jak piórko – mniej CO

Jako producent urządzeń zapewniających doskonały klimat w pomieszczeniach dbamy również o to, aby nasze produkty były energooszczędne i przyjazne środowisku. Dlatego za cel stawiamy sobie ciągły rozwój i optymalizację naszych urządzeń.

budowa prio silent XP

Zalety wentylatora prio silent® XP:

  • Cicha wentylacja

Wycieki zminimalizowane dzięki hermetycznej obudowie, przepływ powietrza
do 2 224 m³ / h oraz niski poziom dźwięku max. 47 dB(A).

  • Materiał obudowy nadający się do recyklingu

Cała obudowa wykonana jest z materiału nadającego się do recyklingu. Mniej wykorzystanego materiału oznacza łatwiejszą utylizację.

  • Wysoka efektywność energetyczna

Wysokowydajne wentylatory wersji AC i EC.

  • Niska masa

Wyjątkowo lekki dzięki spienionej piance na bazie polipropylenu, która świetnie sprawdza się w branży wentylacji i klimatyzacji. W porównaniu do poprzednika masa urządzenia została obniżona o 35% - np. z 7,1 kg do 4,6 kg dla prio silent® XP 200EC.

  • Prosta instalacja

Instalacja jest szybka i  łatwa dzięki zintegrowanym punktom mocowania zawieszenia i niewielkiej masie urządzenia.

  • Wentylator można obracać w obudowie

Ponieważ demontaż i obracanie zespołu wentylatora jest tak łatwe, można zmienić kierunek przepływu powietrza, a związaną z tym izolację akustyczną można przełączyć ze strony tłocznej na ssącą.

Katalog online: https://shop.systemair.com/pl-PL/priosil--ec/c43710

Więcej informacji: https://www.systemair.com/pl/aktualnosci/aktualnosci/szczegoly-wiadomosci/news/hybrydowe-tlumiki-w-wentylatorach-prio-silentr-xp/?tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&cHash=1847ea749d05a38924d3ddeda02bd895