Harmann to jeden z najlepszych producentów zajmujących się wentylacją. Dzięki nowym technologiom i nieustannemu rozwojowi firmy, możemy znaleźć w jej ofercie coraz to nowe produkty. Ostatnimi nowościami są wentylatory przeznaczone do usuwania gorącego powietrza, dymu oraz spalin powstających podczas pożaru.

Harmann wzbogaca ofertę o wentylatory przeznaczone do usuwania gorącego powietrza, dymu oraz spalin powstających podczas pożaru.

Producent oferuje nam oddymiające wentylatory osiowe, dachowe oraz strumieniowe. Są nimi modele: MOVO i MOVO.H, PIRAX i PIRAX.R oraz AXEL i AXEL.L.

MOVO i MOVO.H to wentylatory dachowe, odprowadzające dym, spaliny i gorące powietrze z pomieszczeń podczas pożaru, które przystosowane są do wyciągu medium o temperaturze do 400oC (MOVO) i do 600oC (MOVO.H) w czasie do 120min oraz do 200oC w warunkach pracy ciągłej. Ich maksymalna wydajność to 52000m3/h. Posiadają również pionowy wylot powietrza.

PIRAX oraz PIRAX.R, wentylatory strumieniowe również przeznaczone są do warunków panujących podczas pożaru, ale w garażach. Dzięki zastosowaniu eliptycznych tłumików, nie wymagają dużej przestrzeni montażowej. Wyposażone zostały w siatkę ochronną, zapobiegającą przedostawaniu się części stałych, zamontowaną po stronie wlotu. Deflektor umożliwiający sterowanie strugą powietrza poprzez regulację kąta łopatek, został umieszczony po stronie wylotu.

AXEL i AXEL.L są z kolei oddymiającymi wentylatorami osiowymi. Wygodną cechą obydwu wariantów jest dowolna pozycja montażu (montaż ścienny lub kanałowy), wewnątrz lub na zewnątrz strefy pożarowej. Ich maksymalny czas pracy to 300oC i 400oC/2h oraz 40oC podczas pracy ciągłej. Kierunek przepływu powietrza w AXEL i AXEL.L: silnik – wirnik.

Cechy wspólne wszystkich powyższych modeli:
–    silniki dwu i jednobiegunowe
–    wentylatory zgodne z EN-12101-3
–    stopień ochrony silnika IP55
–    dwu funkcyjność (wentylacja ogólna i oddymianie)
–    klasy odporności ogniowej: F300120, F400120, F600120

Zobacz ofertę firmy Harmann Polska