Dezynfekcja za pomocą lampy UV-C, dotąd powszechnie stosowana w szpitalach i placówkach medycznych, gdzie bardzo ważna jest sterylność powietrza, od teraz dostępna jest także w wybranych klimatyzatorach HAIER. Funkcja STERYLIZACJA UV-C hamuje rozwój wirusa SARS-CoV-2 do 99,99%. Wysoki poziom skuteczności walki z wirusem SARS-CoV-2 został oficjalnie potwierdzony certyfikatem Texcell.

klimatyzacja haier covid

STERYLIZACJA UV-C – co sprawia, że klimatyzator z tą funkcją jest niezawodnym urządzeniem do ochrony przeciwwirusowej?

Funkcja  STERYLIZACJA UV-C wykorzystuje lampę LED UV-C. Dzięki  czemu powietrze jest dezynfekowane, bez szkodliwego działania na przebywające w pomieszczeniu osoby czy też zwierzęta. Sterylizacja UV-C  może hamować rozwój do 99,99% wirusów i bakterii. Lampa LED UV w klimatyzatorach Haier naświetla powietrze promieniami krótkofalowymi przepływające przez klimatyzator, w którym może znajdować się od 5-34% mikroorganizmów. Zasysane powietrze na pierwszym etapie jest filtrowane przez zestaw standardowych filtrów, a następnie poddane zostaje napromieniowaniu lampą UV-C, która może hamować do 99,99% rozwoju wirusów i bakterii. Biobójcza lampa LED emituje promienie wewnątrz urządzenia, od prawej do lewej strony, tylko gdy funkcja jest włączona. Zdezynfekowane i czyste  powietrze wydmuchiwane jest przez klimatyzator do pomieszczenia.

flexis-plus-white

Technologia STERYLIZACJA UV-C dostępna jest w klimatyzatorach PEARL Plus, FLEXIS Plus White Matt, FLEXIS Plus Black Matt, oraz  FLEXIS Plus Silver Shine.

Wirusy pomimo swoich mikroskopijnych rozmiarów zawierają kwasy nukleinowe DNA i RNA. Promieniowanie UVC działa neutralizująco na kwasy nukleinowe. W jego wyniku zachodzi reakcja fotochemiczna prowadząca do uszkodzenia połączenia między kolejnymi nośnikami informacji w kwasie nukleinowym. Zmienia się ich struktura chemiczna, co skutkuje neutralizacją wirusa. Wirusy, bakterie, grzyby, pleśń i wszelkie drobnoustroje poddane naświetlaniu są eliminowane z powietrza.

sterylizacja klimatyzacja

CERTYFIKAT TEXCELL

W listopadzie 2020 r. Haier AC rozpoczęło oficjalną współpracę z Texcell S.A. w celu przeprowadzenia testów skuteczności technologii STERYLIZACJI UV-C, która jest używana w wybranych urządzeniach z szerokiej gamy klimatyzatorów Haier. Testy zostały przeprowadzone w profesjonalnym laboratorium badawczym Texcell w Paryżu. W warunkach laboratoryjnych technologia STERYLIZACJA UV-C zahamowała rozwój wirusa SARS-CoV-2 ze skutecznością do 99,998% w ciągu zaledwie 1 godziny.

Ogólnoświatowa pandemia spowodowana koronawirusem (SARS-CoV-2) przyniosła wiele wyzwań dla naszego codziennego życia. Testy przeprowadzone przez Texcell, potwierdzające skuteczność STERYLIZACJI UV-C pokazują, że zastosowana technologia redukuje ryzyko zachorowania na COVID-19.