Grupa Carel kontynuując strategię rozwoju zagranicznego, przejęła polskiego dystrybutora Alfaco Polska Sp. z o.o, z siedzibą we Wrocławiu, współpracującego z Carel od 20 lat.

Według danych opublikowanych przez Alfaco Polska Sp. z o.o. wartość sprzedaży kształtuje się na poziomie 11 milionów euro w 2016 roku, co daje wzrost o około 18% względem roku 2015, w tym 10 milionów pochodzi z rynku krajowego, natomiast pozostała część z Ukrainy oraz obszaru Morza Bałtyckiego. Polska rozwija się bardzo dynamicznie, posiada wysoki poziom wzrostu gospodarczego w porównaniu do średniej z 28 krajów Unii Europejskiej, a także strategiczne położenie geograficzne dla rynku Europy Wschodniej.


Na zdjęciu od lewej: Mirco Cauz, Katarzyna Proskień, Gottfried Trunner, Jarek Baranczenko

 

Decyzja Grupy Carel ma na celu wzmocnienie wzrostu, który firma odnotowała w ciągu ostatnich kilku lat na rynku polskim, ukraińskim oraz obszaru Morza Bałtyckiego. W ciągu kolejnych kilku lat szacuje się dwucyfrowy wzrost zapotrzebowania rynku na sprzęt chłodniczy oraz klimatyzacyjny. Firma niezmiennie inwestować będzie w wysokowydajne rozwiązania, wykorzystując naturalne czynniki chłodnicze oraz zapewniając wsparcie specjalistyczne lokalnym producentom z branży HVAC w Polsce, coraz bardziej aktywnym na rynkach europejskich oraz międzynarodowych.

- Alfaco był naszym bardzo ważnym, długotrwałym partnerem w Polsce - skomentował Francesco Nalini, Dyrektor Zarządzający Grupy Carel. - Dzięki przejęciu kontynuujemy naszą strategię ugruntowania bezpośredniej obecności na wszystkich rynkach międzynarodowych, co oznacza, że możemy być blisko naszych klientów oraz dostarczać im wsparcie w dziedzinach technologii, logistyki oraz usług – dodał.

Dziś polski oddział Grupy Carel zatrudnia lokalnie 38 osób. W zarządzie zasiadają: Jarek Baranczenko - Prezes Zarządu, Luigi Rossi Luciani (Prezes Grupy Carel) oraz Mirco Cauz (Dyrektor Zarządzający Grupy Carel dla regionów Centralnej oraz Południowej Europy), powołani na Członków Zarządu Alfaco Polska Sp. z o.o.

- Przez ostatnie 25 lat, Alfaco Polska Sp. z o.o. stworzyło bardzo mocną pozycję na rynku polskim – wyjaśnił Jarek Baranczenko, Prezes Zarządu Alfaco CAREL. - Nasza struktura organizacyjna z sześcioma różnymi lokacjami w Polsce pozwala nam na dotarcie do szerokiego grona klientów, dostarczając wsparcie techniczne oraz wydajność logistyczną. Przejęcie Spółki przez Grupę CAREL pomoże nam w lepszym spełnianiu potrzeb rynku krajowego oraz zagranicznego. Innowacje, odpowiedzialność oraz jakość są kamieniem węgielnym, który definiuje nas w branży oraz wzmacnia naszą pozycję rynkową. - dodał.

Grupa Carel zakończyła rok 2016 z łącznym wynikiem sprzedaży na poziomie 231 milionów euro, co stanowi wzrost o 13,5% względem roku 2015; co więcej, rynki europejskie osiągnęły całkowity średni wzrost na poziomie 19%.

 

Dowiedz się więcej

 

Źródło: Alfaco