Gruntowa pompa ciepła to pompa nowej generacji. Skierowana jest dla użytkowników budownictwa komercyjnego oraz użyteczności publicznej. Zastosowanie pompy Danfoss pozwala obniżyć koszty energii nawet o 30%.

Gruntowa pompa ciepła DHP-M - Hit od Danfoss

Pompa ciepła wyposażona jest w sprężarkę inwerterową o mocy do 84 kW, charakteryzującą się najwyższym współczynnikiem rocznej efektywności (SPF) na rynku. Dzięki możliwości kaskadowego połączenia szesnastu jednostek DHP-M, można osiągnąć całkowitą moc systemu na poziomie nawet 1344 kW. Inwerterowa technologia stosowana w pompie ciepła DHP-M daje wyjątkową elastyczność dla zmiennych warunków pracy, co umożliwia wszechstronne wykorzystanie pompy ciepła w dowolnych typach budynków. Dodatkowo moc pompy jest precyzyjnie dostosowywana do zapotrzebowania na ciepło i chłód. Dzięki temu użytkownik unika dodatkowych wydatków na źródło szczytowe czy bufor.

Nowa pompa ciepła DHP-M zapewnia ogrzewanie, chłodzenie oraz ciepłą wodę użytkową i jako jedyna na rynku potrafi jednocześnie grzać lub chłodzić. Wymiennik gorącego gazu, jako standard stosowany w pompach ciepła Danfoss, wykorzystuje pompę do wytwarzania większej ilości gorącej wody o temperaturze co najmniej 60°C, zachowując wysoką efektywność (COP) i dodatkowo obniża koszty jej produkcji. Obie technologie - inwerterowa oraz gorącego gazu umożliwiają obniżenie kosztów instalacji, jak również zapewniają wyjątkowo niskie koszty eksploatacji – nawet do 30%  niższe koszty za energię.

DHP-M jest łatwa w użytkowaniu, posiada nowoczesny, kolorowy ekran dotykowy umożliwiający kontrolę i monitorowanie pracy pompy ciepła.


Zobacz też:

Innowacyjny sterownik chłodniczy ERC 21x.