Korzystająca z najnowszych rozwiązań technologicznych i dobrze dopasowana do indywidualnych potrzeb użytkownika, instalacja grzewcza w domu lub mieszkaniu nie tylko pomaga utrzymać komfortową temperaturę powietrza przez cały rok ale także pozwala ograniczyć wydatki na ogrzewanie i pozyskiwanie ciepłej wody.

Ważnym elementem systemu ogrzewania są głowice termostatyczne, bez których ciężko sobie wyobrazić montaż grzejników w obecnych czasach. Urządzenia te pozwalają optymalnie wykorzystywać ciepło z grzejnika i kontrolować temperaturę pomieszczeń. Minimalizują one także straty energii, dzięki czemu użytkownik ponosi koszty tylko realnie zużytego ciepła.Głowice termostatyczne montuje się w połączeniu z zaworem, który umożliwia ich poprawne funkcjonowanie.

Sama głowica zawiera czujnik cieczowy lub gazowy, który zmienia swoją objętość w reakcji na temperaturę pomieszczenia - przy wzroście temperatury, objętość zwiększa się, natomiast przy ochładzaniu - maleje. Kolejnym istotnym elementem głowicy jest tak zwana dławica, która powoduje zamykanie lub otwieranie zaworu, tym samym ograniczając lub zwiększając ilość ciepła, która przepływa przez grzejnik, co wpływa na temperaturę pokoju. Skala liczbowa znajdująca się na obudowie urządzenia umożliwia użytkownikowi wybór pożądanego poziomu ciepła w pomieszczeniu poprzez kręcenie gałką.

Głowice dostępne są na rynku w wielu kolorach i wzorach, ale przy wyborze odpowiedniego do instalacji grzewczej urządzenia nie należy kierować się tylko wyglądem. Ważne jest, aby upewnić się, że kupowana przez nas głowica będzie pasować do zasilania posiadanych przez nas grzejników.

Możemy także uwzględnić przy zakupie inne czynniki takie jak bezpieczeństwo, jeśli ogrzewane pomieszczenie jest ogólnodostępne, jak na przykład klatka schodowa. Wtedy najlepszym wyborem są głowice wzmocnione z zabezpieczeniem przed kradzieżą.Wśród dostępnych na rynku produktów, szczególną uwagę zwracają głowice termostatyczne Meibes, które działają w oparciu o czujnik cieczowy i umożliwiają precyzyjną regulację temperatury. Charakteryzują się także nowoczesnym wyglądem i są dostępne w wielu kolorach, co sprawia, że dopasowanie ich do stylistyki wnętrza nie jest problemem.

Zawory i głowice Meibes to produkty klasy energetycznej A, posiadające certyfikaty zgodności z niemieckimi normami, które świetnie sprawdzą się w instalacjach grzewczych domów, mieszkań oraz firm. Firma produkuje także w tej samej serii armaturę łazienkową, która oddaje idealne zestawienie.

Źródło: ''