Właśnie zakończyliśmy tegoroczne największe spotkanie branży HVACR. Przez 2 dni można było zwiedzić stoiska 150 Wystawców, którzy znajdowali się na dwóch halach. Dodatkowo uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w ponad 60 wykładach i prezentacjach technicznych.

Forum Wentylacja-Salon Klimatyzacja 2015 zakończone. Podsumowanie 13.edycji Targów.

Tegoroczna edycja obfitowała w kilka nowości. Pierwszą z nich był plebiscyt, w którym organizatorzy FWSK wręczyli nagrody: Pascal, Delta oraz nagrody specjalne dla firm, które dzięki swojej działalności wyróżniły się w branży HVACR. Uroczyste rozdanie nagród miało miejsce po zakończeniu pierwszego dnia targów, we wtorek, na uroczystym bankiecie.

Krótko o zwycięzcach oraz nagrodach.

Nagroda Pascal skierowana została do biur projektowych za innowacyjne rozwiązania, a do firm za ich wierzytelność w branży. W skład komisji nadającej nagrody Pascal znaleźli się dr inż. Piotr Bartkiewicz, dr inż. Tomasz Klinke oraz dr inż. Leszek Targowski.Tą nagrodę uzyskały takie projekty:
- budynek Orkiestry Symfonicznej w Katowicach - projekt Buro Happold
- budynek biurowy przy ul. Kruczkowskiego 2 w Warszawie - projekt  WSP Polska
- Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie - projekt PolCon Consulting.

Druga nagroda to Delta. Z założenia ma ona charakter biznesowy. Tutaj wzięto pod uwagę te firmy, które wykazały przynajmniej 5% wzrostu obrotu. Nagroda została przyznana w trzech kategoriach:
- firmy, które są na rynku nie dłużej niż 10 lat
- firmy, które są na rynku od 11 do 21 lat
- firmy, które są na rynku dłużej niż 21 lat

W tych trzech kategoriach nagrody otrzymały:

Firmy, które są na rynku nie dłużej niż 10 lat:
Miejsce 1. Ventia
Miejsce 2. Zymetric
Miejsce 3. Inwest Klima

Firmy, które są na rynku od 11 do 21 lat:
Miejsce 1. Belimo
Miejsce 2. Ebm-papst
Miejsce 3. Halton

Firmy, które są na rynku dłużej niż 21 lat:
Miejsce 1. Frapol
Miejsce 2. Alfaco Polska
Miejsce 3. Beijer Ref

Jeśli chodzi o ostatnią nagrodę - specjalną, przyznana ona została osobom, które dzięki swojej działalności wyróżniły się w branży HVACR. Otrzymali je:
- Józef Darłak z firmy Darco
- Maciej Głogowski z firmy Flowair
- Grzegorz Mars z firmy Frapol
 
Drugi dzień targów to rozwiązanie konkursu na Najciekawszy Produkt 2015 w trzech kategoriach: wentylacja, klimatyzacja, bezpieczeństwo pożarowe. W tym roku zgłoszono 47 produktów (wentylacja-29 produktów, klimatyzacja-14 produktów, bezpieczeństwo pożarowe-4 produkty). Zwiedzający wystawę wybierali najciekawszy ich zdaniem produkt. Każdy zwiedzający dysponował jednym głosem. Tegorocznymi laureatami byli:

- w kategorii wentylacja największą popularnością cieszyła się obrotowa nasada Turbowent Solarny firmy Darco.
- w kategorii klimatyzacja nagrodę otrzymał klimatyzator Fujitsu Split kasetonowy z nawiewem obwodowym, który został zgłoszony przez firmę Klima-Therm S.A.
- w kategorii bezpieczeństwo pożarowe zwyciężył wentylator strumieniowy Pirax od Harmann Polska Sp. z o.o.

Na sam koniec chcielibyśmy wszystkim podziękować za odwiedzenie naszego stoiska, za wspólną rozmowę, opinie. Już teraz zachęcamy do spotkania za rok!