Producent nowoczesnych rozwiązań grzewczo-wentylacyjnych rozpoczął wdrożenie systemu ERP Impuls EVO, który ma wspierać zarządzanie. Dzięki tej decyzji nowy system pomoże firmie we wprowadzaniu nowych produktów na rynek, a także ekspansji na rynku polskim i zagranicznym.

FLOWAIR wykorzysta koniunkturę w budownictwie i zainwestuje w IT

FLOWAIR poszerza tegoroczną ofertę o urządzenia chłodząco-grzewcze-wentylacyjne z odzyskiem ciepła typu rooftop i tym samym zwiększa swój udział w rynku. Proces ten ma być łatwiejszy, dzięki gruntownej informatyzacji firmy. System ERP dostarczony przez BPSC, jednego z największych polskich producentów oprogramowania biznesowego. Wdrożenie systemu ma wesprzeć FLOWAIR w obszarze zarządzania produkcją, gospodarką materiałową, finansami, środkami trwałymi, a także relacji z klientami oraz kadrami i płacami.

- Przy jednoczesnym zaawansowanym wdrażaniu nowej linii produktów, otwieraniu nowej hali produkcyjnej, zakup i wdrożenie oprogramowania klasy ERP stało się koniecznością. Nowe urządzenie typu rooftop, bardzo zaawansowane technicznie, skomplikowane produkcyjnie i logistycznie ze względu na wiele elementów składowych, wymaga lepszego zarządzania produkcją i przedsiębiorstwem - zwraca uwagę Eliza Rumpca, dyrektor marketingu we FLOWAIR.

 

Pomorskie firma chce wykorzystać sprzyjającą koniunkturę. W 2015 roku nastąpiło odrodzenie polskiego rynku budowlanego, za to nowo powstające budynki mieszkalne, przemysłowe i komercyjne z reguły wymagają zastosowania energooszczędnych produktów grzewczo-wentylacyjno-chłodniczych. Optymistyczna prognoza zapowiada wzrost rynku HVAC w latach 2016-2017 o 17,6%.

-Liczymy na to, że Impuls EVO pozwoli nam wprowadzić nowe produkty na produkcję we właściwy sposób i umożliwi śledzenie ich losów począwszy od pierwszego montażu, poprzez sprzedaż, wysyłkę, aż po dokładną analizę ich cyklu życia - przekonuje Eliza Rumpca, dyrektor marketingu we FLOWAIR.

 

FLOWAIR to firma w 100% z polskim kapitałem, od 2003 r. dostarczająca produkty z branży grzewczo-wentylacyjno-chłodniczej. W ofercie przedsiębiorstwa znajdą Państwo m.in. kurtyny powietrzne, nagrzewnice dedykowane do obiektów średnio i wielkokubaturowych, do obiektów agrarnych, urządzenia rooftop z odzyskiem ciepła oraz urządzenia umożliwiające wentylację bezkanałową z odzyskiem ciepła. Firma powiązana jest z Pomorskim Parkiem Naukowo – Technologicznym, we współpracy z którym powstało wiele innowacyjnych produktów. Od końca 2004 roku FLOWAIR prowadzi działalność na rynkach zagranicznych, głównie w zakresie dostaw urządzeń własnej produkcji. Dziś firma prowadzi sprzedaż na 30 rynkach Europy i Azji.

 

Dowiedz się więcej o FLOWAIR