Zaczęło się od marzenia pewnego chłopca, a skończyło na stworzeniu Integracyjnego Placu Zabaw. Takie efekty przyniosła zbiórka zainicjowana przez firmę FLOWAIR.

huśtawka maxa

Pierwszy Integracyjny Plac Zabaw w Sławnie to efekt inicjatywy firmy FLOWAIR, która stała się przykładem dobrej współpracy firm z branży HVAC i odpowiedzią na potrzeby osób z niepełnosprawnością. Co roku włączamy się w akcje pomocy, ale kiedy poznaliśmy historię Maksa, postanowiliśmy zrobić dla niego coś więcej – wyjaśnia Katarzyna Drzewiecka- inicjatorka akcji FLOWAIR.

Maks to 13-letni chłopiec, który cierpi na Zespół Leigha (encefalopatię martwiczą). To okrutna choroba, która zabrała już jego siostrę Polę. Kiedy usłyszeliśmy o Jego marzeniu, jakim była huśtawka integracyjna, postanowiliśmy podjąć wyzwanie. Huśtawka integracyjna to sprzęt rehabilitacyjny, który umożliwia dzieciom poruszającym się na wózkach inwalidzkich zabawę na świeżym powietrzu. Place zabaw są dla nich w większości niedostępne. Dla nas to nie tylko spełnienie dziecięcych marzeń, ale także cenna inicjatywa społeczna, jaką jest pokonywanie barier.

huśtawka maxa flowair

W akcję włączyły się firmy, które łączy nie tylko branża grzewczo-wentylacyjna, ale również wspólne wartości: TERMA, SCROL – rozwiązania HVACR, Knauf Industries, MK Gdynia, Hi5 Logistics, Klimawent oraz indywidualni darczyńcy. Dzięki wsparciu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Koszalina oraz Urzędu Miasta Sławna w Sławnie powstał pierwszy Integracyjny Plac Zabaw, wyposażony w dodatkowe urządzenia usprawniające osoby z niepełnosprawnością ruchową. Platforma z huśtawką służy nie tylko Maksowi i nie tylko najmłodszym z niepełnosprawnością, lecz także dorosłym. Niewiele jest miast w kraju, które mają tego typu miejsca.

Firma FLOWAIR