Firma SMAY została tegorocznym finalistą uroczystej Gali Finałowej „Dobroczyńca Roku” w kategorii „Projekt społeczny – mała/średnia firma”.

Firma SMAY laureatem 17 edycji konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”
Dnia 28 maja br w Warszawie podczas Gali Finałowej „Dobroczyńca Roku” Jury wyróżniło SMAY za dofinansowanie projektu mieszkań wspieranych.

Do konkursu firmę nominowali przedstawiciele organizacji pozarządowej, Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, chcąc w unikalny sposób podziękować darczyńcy za zaangażowanie w projekcie. Nagrodę odebrał Prezes firmy SMAY.

„Trzeba widzieć cel i dalszą perspektywę. Godność, dom i rodzina” - taki cel w przedsięwzięciu zobaczył Marek Maj.

Prospołeczne działanie SMAY nie jest akcją jednorazową. To efekt ponad trzyletniej współpracy. W wspomnianym projekcie SMAY finansuje koszty wynajmu i utrzymania domu, gdzie bezdomne rodziny pod opieką pracowników Dzieła uczą się samodzielności m. in. wydatkowania pieniędzy, komunikacji. Jedna z rodzin objętych programem już opuściła dom wspierany i samodzielnie funkcjonuje w społeczeństwie. Druga, pięcioosobowa rodzina jest w końcowej fazie planu pomocy.

SMAY to rodzinne przedsiębiorstwo. Wybór takiej formy wsparcia jest najbardziej adekwatny do wartości,
którymi firma autentycznie realizuje etyczny wymiar biznesu we wszystkich aspektach swojej działalności.
Mieszkania wspierane to pomysł na przejście pomiędzy systemem placówek, które zapewniają schronienie na jakiś czas, a mieszkaniem w warunkach wolnorynkowych. Osoba bezdomna aktywnie uczestniczy
w rozwiązywaniu swoich problemów. Są to konkretne, najbardziej optymalne działania w sytuacji danej osoby. Czasochłonne, gdyż kieruje je zasada małych kroków, by dana rodzina wiedziała „że się da, że potrafi, że umie”.
Organizatorem konkursu była Akademia Rozwoju Filantropii. W tegorocznej edycji łącznie zgłoszono 139 wniosków. W kategorii: Projekt społeczny – mała/średnia firma, Członkowie Kapituły wybrali finalistów, których poddano pod głosowanie internautów. Firma SMAY pokonała 65 kandydatów.

Wśród grona „społecznych dobroczyńców” firmie SMAY towarzyszyli:
• Zaangażowanie Lokalne: Wodociągi i Kanalizacja „HYDROKOM” Sp. z o.o.
• Strategia społecznego zaangażowania: Tesco Polska Sp. z o.o.
• Projekt społeczny-Duża Firma: Nowa Era Sp. z o.o.
• Wolontariat pracowniczy: Stocznia Darłowo MGW Sp. z o.o.
• Nowe technologie w społecznym zaangażowaniu: Fundacja Allegro All for planet.

''Najmniejszy krok w stronę sukcesu jest więcej wart niż maraton dobrych chęci'' - to motto firmy, które potwierdza jawność strategii działania SMAY i jakże pasuje do wsparcia społecznego wybranego przez firmę.


Źródło: Smay Sp. z o.o.