W trosce o bezpieczeństwo swoich pracowników wszyscy doradcy techniczno – handlowi firmy FRAPOL wzięli udział w szkoleniu z doskonalenia techniki jazdy zorganizowanym przez Szkołę Jazdy Michała Kościuszko, wielokrotnego rajdowego Mistrza Polski, II Wicemistrza Świata 2011 w PWRC oraz w JWRC 2009.

Firma Frapol wzięła udział w szkoleniu z zakresu techniki bezpiecznej jazdy.
Szkolenie miało miejsce na motodromie w Krakowie gdzie nad prawidłową techniką jazdy i bezpieczeństwem czuwał Michał Kościuszko i instruktorzy.

Wszyscy uczestnicy mieli za zadanie m.in. przejść test Stewarta: Ćwiczenie opracowane przez trzykrotnego Mistrza Świata Formuły 1, Jackie Stewarta, które polega na tym, aby przejechać specjalnie wytyczoną trasą samochodem wyposażonym na masce w nieruchomy talerz, w którym umieszczona jest piłka. Piłka oczywiście nie może wypaść. Ćwiczenie ma na celu wymuszenie na kierowcy płynnej, delikatnej jazdy.

Kolejnym ćwiczeniem było hamowanie awaryjne na przyczepnej nawierzchni i na specjalnie przygotowanej płycie poślizgowej. Hamowanie odbywało się z dwóch prędkości – 50 km/h i 70 km/h. Zadanie to miało na celu prawidłową ocenę odległości drogi hamowania oraz czasu reakcji kierowcy.

Na koniec dwa najtrudniejsze i najbardziej przydatne w życiu codziennym zadania – hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody, czyli praca nad prawidłową techniką skrętu i awaryjna zmiana pasa ruchu podczas jazdy na wprost, czyli poślizg podsterowny i nadsterowny. Ostatnie ćwiczenia pokazały, że kurs taki warto przejść zwłaszcza w zimie, bo kilka godzin spędzonym pod okiem fachowca może nam kiedyś uratować życie.GALERIA


Szkolenie
SzkolenieSzkolenieSzkolenieSzkolenieSzkolenie

Źródło: ''