W jaki sposób stworzyć produkty przyjazne i potrzebne ludziom? Firma Brookvent zna odpowiedź na to pytanie. 13 kwietnia br. filtr antysmogowy NovaAir został wyróżniony przez kapitułę konkursu „Zaprojektowane po ludzku”, będącego finałem akcji o tej samej nazwie, trwającej od października 2018 r. Organizatorem inicjatywy oraz wydarzenia była Agora we współpracy ze School of Form i Amicą.

Filtr antysmogowy NovaAir zwycięzcą w konkursie „ZAPROJEKTOWANE PO LUDZKU”

Akcja „Zaprojektowane po Ludzku” miała na celu promowanie projektowania koncentrującego się na człowieku jako odbiorcy i codziennym użytkowniku „designu”. Konkurs, będący zwieńczeniem inicjatywy, został skierowany do firm projektujących i produkujących wszystko, co tworzy dom, przedmioty nadające mu formę, jak meble czy sprzęty, ale również te mniej eksponowane elementy, tworzące wyjątkowy ekosystem domu.

Firma Brookvent zgłosiła do konkursu swój nowy produkt NovaAir - filtr antysmogowy do nawiewników okiennych - proste, tanie i skuteczne rozwiązanie problemu jakości powietrza w naszych domach. NovaAir powstał, by chronić przed smogiem, a także przed pyłkami, kurzem, spalinami, grzybami oraz bakteriami, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie.

- Naszym celem projektowym było stworzenie uniwersalnego produktu, który będzie kompatybilny z różnymi nawiewnikami dostępnymi na rynku. Miał być przyjazny w obsłudze i wielokrotnego użytku. W formie prosty, lekki i dyskretny, wtapiający się w nawiewnik okienny. Wyróżnienie w konkursie, a także pozytywne opnie naszych klientów dowodzą, że udało nam się zrealizować powyższe założenia - mówi Dominik Konieczny, kierownik działu R&D w Brookvent Polska. 

fot. Maciej Jaźwiecki Agencja Gazeta

Uroczystą galę wręczenia nagród, będących specjalnym znakiem jakości, wzbogacił panel dyskusyjny z udziałem wybitnych ekspertów z dziedziny designu i projektowania. 

 

Źródło:
Brookvent Polska sp. z o.o.
www.brookvent.pl
www.nova-air.pl