W dniach 24-26 września, firma Ventia, wyłączny przedstawiciel marki KOMFOVENT, ponownie zaprosiła swoich klientów – projektantów oraz instalatorów HVAC, na 3-dniową wycieczkę na Litwę.

Fabryka KOMFOVENT otwiera się dla projektantów i instalatorów z Polski.


Głównym celem była oczywiście wizyta w jednej z najnowocześniejszych fabryk central wentylacyjnych -  w fabryce central KOMFOVENT. Choć klienci znają markę KOMFOVENT od lat, to za każdym razem scenariusz odwiedzin w fabryce jest podobny.  Wielkość zakładu produkcyjnego, najnowocześniejszy i zautomatyzowany park maszynowy jakim dysponuje producent, możliwość osobistej rozmowy z twórcami i projektantami zaawansowanych technologii – wszystko to robi na gościach duże wrażenie.

Jak podsumował to jeden z uczestników:  „Ta wizyta utwierdziła mnie w przekonaniu co wysokiej jakości, wiarygodności i zaawansowanej technologii KOMFOVENTU. Na własne oczy  zobaczyłem pełen cykl produkcji central KOMFOVENT ze wszystkim szczegółami, przekonałem się, iż większość komponentów (chłodnice i nagrzewnice, wymienniki obrotowe, filtry powietrza, obudowy, system automatyki, itp.) KOMFOVENT produkuje sam, a wentylatory zamawia u renomowanych producentów EBM i Ziehll-Abbeg. Poznałem niezwykły i autorski proces budowy wysokosprawnych obrotowych wymienników ciepła*, a także co było wyjątkowe, wszedłem tam,  gdzie inni producenci zabraniając – do olbrzymiego Działu Badań i Rozwoju.  To wszystko udowodniło mi, że  ścisły nadzór i kontrola na wszystkich etapach produkcji,  wysokiej jakości komponenty, drobiazgowa dbałości o szczegóły to fakty gwarantujące efekt końcowy w postaci niezawodnych i funkcjonalnych central KOMFOVENT.”

Oczywiście, wizyta w fabryce choć kluczowa, nie jest jedynym punkt programu.  Goście mieli okazję poznać to, co jest esencją Litwy, czyli imponującą wielkością i architekturą wileńską starówkę,  zamek Wielkich Książąt Litewskich w Trokach,  posmakować doskonałego jedzenia, wybornego piwa Svyturys, czy wykwintnych wódek i nalewek.