Essensse to wynik intensywnych badań i wieloletnich doświadczeń 2VV na rynkach europejskich, wyznaczający nowe standardy dla kurtyn powietrznych.

Essensse – nowy standard kurtyn powietrznych 2VV
Nowość

Założeniem konstruktorów 2VV było stworzenie uniwersalnego produktu o szerokim spektrum zastosowań w umiarkowanej cenie, zastępującego 3 dotychczasowe modele – Economic A, Economic B oraz Optimal.

Essensse występuje w 3 wariantach: A, B i C różniących się wylotami oraz zakresem wydajności. Każda z nich dostępny jest w długości 1m, 1,5m i 2m oraz wersji zimnej, z nagrzewnicą wodną i nagrzewnicą elektryczną.

W kurtynach Essensse zastosowano wiele ciekawych innowacji technologicznych m.in. nowatorski „słomkowy” system nawiewu (STRAW SYSTEM), który maksymalizuje efekt „ściany” powietrznej. W porównaniu do klasycznych lameli, drobne, równolegle ułożone względem siebie rurki pozwalają uzyskać znacznie wyższą prędkość powietrza, laminarny przepływ, lepsze ukierunkowanie strugi oraz niższy poziom hałasu. Po stronie ssania zastosowano system FACE 2in1 - dwuwarstwowy panel pełniący funkcję kratki wlotowej i łatwego w czyszczeniu filtra znacznie wydłużającego żywotność urządzenia. Elementy grzejne kurtyn stanowią nagrzewnice wodne 2 rzędowe lub elektryczne z technologią ZIG-ZAG rozgrzewające się do 100% w zaledwie 40s. Co ciekawe każda grzałka urządzenia posiada oddzielny termostat co znacznie podnosi bezpieczeństwo użytkowania.

Nowatorski jest również modułowy system sterowania, umożliwiający elastyczny dobór i szybki montaż wielu różnych wariantów automatyki do standardowego korpusu (body). Umożliwia to racjonalne magazynowanie i elastyczne konfigurowanie wielu wariantów urządzenia na bazie kilku niezależnie dostarczanych komponentów. Klient ma przy tym do wyboru sterowanie radiowe (pilot) lub przewodowe (szklany panel dotykowy)


Główne cechy:


* Nowoczesne wzornictwo
* Strow System – maksymalizacja efektu „ściany” powietrznej
* Face 2in1 – wlot z filtrem powietrza
* ZIG-ZAG Technology – 100% ciepła w 40 s.
* Długość: 1m | 1,5m | 2m
* 3 warianty wydajności:
A (do 2000m3/h) | B (do 2800 m3/h) | C (do 5500 m3/h)
* Wysokość montażu: A-2,2m | B-3m | C-4m
* Modułowe sterowanie – elastyczność konfiguracji i magazynowania.
* Gwarancja 3 lata