Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła Pallas, to produkt zasilający portfolio firmy Ensto. Centralę zaprojektowano dla przepływu powietrza w zakresie 720-2520 m3/h, dzięki czemu jest to największe urządzenie w grupie Ensto Enervent do stosowania w dużych domach jednorodzinnych oraz obiektach komercyjnych.

Ensto-centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła Pallas.

Wszystkie urządzenia Ensto Enervent wyposażone są w wymiennik obrotowy. Centrale Pallas dostępne są wyłącznie z zaawansowaną automatyką MD z bezprzewodowym oraz ze sterownikiem eAir wyposażonym w ekran dotykowy. W ofercie są 4 wersje podstawowe centrali Pallas (z nagrzewnicą elektryczną lub wodną oraz oba warianty z chłodnicą wodną) oraz 5 wersji z powietrzną pompą ciepła. Zastosowanie dedykowanej, zaawansowanej automatyki pozwoliło na zoptymalizowanie parametrów pracy wentylatorów, wymiennika, nagrzewnicy, chłodnicy i/lub pompy ciepła. Dobór wszystkich central Ensto Enervent możliwy jest w programie Energy Optimizer.

Na co warto zwrócić uwagę:

  • wszystkie nagrzewnice i chłodnice są wbudowane (oprócz jednostki zewnętrznej w modelach MDX),
  • zdalne sterowanie centralą przez Modbus, KNX (opcja), Ethernet i Internet (eAir Web),
  • możliwość zamówienia central bez automatyki (nie dotyczy wersji z pompą ciepła),
  • wersje HP wyposażone są w sprężarki Copeland Scroll Digital (bezstopniowa i precyzyjna regulacja wydajności w zakresie 10-100%),
  • nowe energooszczędne rozwiązania dla większych pomieszczeń (MDX, HP, AQUA, KIW).