Polska edycja konferencji Engineering Tomorrow talks (#ETtalks) odbędzie się 17 kwietnia w Muzeum Polin w Warszawie. #ETtalks jest częścią globalnej serii konferencji z udziałem wybitnych mówców i wizjonerów, którzy zaprezentują najnowsze trendy w technologiach dla klimatu i energii oraz innowacyjne koncepcje inteligentnych budynków i miast przyszłości. W wydarzeniu udział wezmą takie osobowości jak: Rachel Kyte, Carlo Ratti, Natalia Hatalska. Gościem specjalnym konferencji będzie Denis Urubko.

Engineering Tomorrow talks - najbardziej inspirująca konferencja roku!

#ETtalks na całym świecie organizuje Danfoss Group. Kolejne edycje są planowane w Kijowie, Dubaju, Rio de Janerio oraz w Indiach. Engineering Tomorrow talks to unikalna, jedyna okazja do spotkania i posłuchania na żywo osób, które są częstymi mówcami na World Economic Forum w Davos, Climate Summit, NYC Climate Week czy TEDex, a w Polsce nie były nigdy lub są tu nadzwyczaj rzadko. Dzięki nim i odbywającej się konferencji #ETtalks, Warszawa przez jeden dzień stanie się centrum debaty o najnowszych trendach technologicznych dla klimatu i energii oraz inteligentnych budynkach, m.in. o budynkach i systemach efektywnych energetycznie, które nie tylko konsumują energię, ale również mogą ją produkować. Możemy je budować już dziś, korzystając z wiedzy i doświadczenia najlepszych.

Podczas #ETtalks uczestnicy poszukają odpowiedzi na zaskakujące pytania, m.in.: 
Czy budynki przyszłości będą czuły i odpowiadały?
Czy supermarket może stać się wirtualną elektrownią?
W jakich biurach będziemy pracowali w 2120 roku?


W ramach konferencji przewidziano networking, rozmowy z ekspertami, wymianę doświadczeń. Spotkanie będzie okazją do zdobycia inspiracji i nawiązania wielu wartościowych kontaktów. A wszystko to odbędzie się w najnowszej oprawie multimedialnej opartej o ultranowoczesne roboty, które pojawią się na scenie i wśród gości.

- #ETtalks to okno do świata najnowszych technologii związanych z energią i ochroną klimatu. Będziemy gościć najciekawszych mówców z całego świata, którzy będą opowiadali o wizjach miast i budynków przyszłości. Mamy nadzieję, że potem nasi goście przekują tę wizję w rzeczywistość - mówi Karolina Barcewicz, Dyrektor Komunikacji Strategicznej w Danfoss Poland, odpowiedzialna za organizację wydarzenia w Polsce.

 

Wśród gości #ETtalks znajdzie się wiele wybitnych osobowości ze świata nauki, technologii i biznesu, którzy tworzą lub wpływają na powstawanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie poprawy efektywności energetycznej, m.in.:

Rachel Kyte - CEO organizacji Sustainable Energy for All i Specjalny Reprezentant Sekretarza Generalnego ONZ dla SEforALL
Temat wystąpienia: Potencjał efektywności energetycznej w budynkach.

Kjell H. Strøm - Starszy Wiceprezydent Sprzedaży i Marketingu w obszarze Chłodnictwa w Danfoss
Temat wystąpienia: Czy supermarket może stać się wirtualną elektrownią?

Stanislav Frnka - Prezes Zarządu, HB Reavis Poland 
Temat wystąpienia: Opowieść o budowie najwyższego budynku w UE.

Helge Vandel Jensen - Senior Business Development Manager w Danfoss Drives
Temat wystąpienia: Hybrydyzacja w dobie transformacji energetycznej.

Aleksandra Przegalińska - Filozofka i ekspert od sztucznej inteligencji
Temat wystąpienia: Tajemnica sztucznej inteligencji.

Katarzyna Zawodna-Bijoch - Prezes biurowej spółki Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej
Temat wystąpienia: Futureproof workplace: miejsce pracy gotowe na potrzeby jutra.

Carlo Ratti - Architekt, inżynier oraz wykładowca na Massachusetts Institute of Technology
Temat wystąpienia: Miasta, które czują.

Waldemar Olbryk - Członek Zarządu i Dyrektor Zarządzający części mieszkaniowej Echo Investment
Temat wystąpienia: Miasto może być inteligentne, tylko wtedy, kiedy odpowiada na podstawowe potrzeby mieszkańców.

Denis Urubko - Gość specjalny, himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Kakarokum
Temat wystąpienia: Konstrukcja wysoka na 8000 metrów.

Natalia Hatalska - Analityk trendów, założycielka i CEO instytutu badań nad przyszłością - infuture hatalska foresight institute
Temat wystąpienia: Scenariusze odległej przyszłości.Gospodarzem konferencji #ETtalks będzie Ralph Talmont, kurator TEDxWarsaw. Partnerzy konferencji: Harvard Business Review Polska, ICAN Institute, Sustainable Energy for All.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczna miejsc jest ograniczona. 

Zarejestruj się już dziś

 

Konferencja będzie transmitowana na żywo na Facebook'u!Dowiedz się więcej