Firma Harmann, chcąc spełnić rosnące oczekiwania swoich klientów, wprowadziła do swojej oferty energooszczędny promieniowy wentylator kanałowy DRBI EC, który wzbogacił całą gamę wentylatorów z silnikami EC. Nowe wentylatory dedykowane są do montażu w kanałach o przekroju prostokątnym DRB EC oraz wersja z izolowana obudową DRBI EC.

Energooszczędny promieniowy wentylator kanałowy DRBI  z silnikiem EC nowością w ofercie Harmann.

Cichą pracę zapewnia izolacja akustyczna, którą stanowi 40 mm warstwa wełny kamiennej znacznie lepiej absorbująca dźwięki niskiej częstotliwości. Wentylatory wyposażone są w nowoczesne silniki elektrycznie komutowane EC przystosowane do płynnej regulacji prędkości obrotowej w pełnym zakresie przy zachowaniu wysokiej wydajności pracy.

Sterowanie odbywa się za pomocą wbudowanego regulatora obrotów, do którego można zastosować opcjonalny potencjometr 10 kΩ lub zewnętrzny sygnał analogowy 0-10V. Dodatkowo silnik wraz z przytwierdzonym do wirującego stojana wirnikiem został zabudowany na uchylnej pokrywie serwisowej, dzięki czemu dostęp w celach konserwacyjnych jest znacznie uproszczony.

Wentylatory wyposażono w wyważony dynamicznie wirnik typu B (tzw. silnik z wirującą obudową) z łopatkami pochylonymi do tyłu wykonanymi z galwanizowanej blachy stalowej. Maksymalna temperatura pracy w zależności od modelu wynosi 50÷70°C.

Akcesoria dodatkowe to: wyłącznik serwisowy, potencjometr, złącza przeciwdrganiowe oraz żaluzje grawitacyjne.

Na co warto zwrócić uwagę:

•    energooszczędny silnik elektrycznie komutowany EC,
•    uchylna obudowa,
•    płynna regulacja prędkości obrotowej,
•    5 wielkości przyłącza ( 50x25cm, 60x35cm, 70x40cm ,80x50cm ,100x50cm)
•    zakres wydajności maksymalnej od 1800 do 11500 m3/h)
•    wentylator z obudową izolowaną akustycznie.


Zobacz też:

Nagrzewnice elektryczne HCD, HRD Harmann już od 165,60 zł.

Budujesz? Remontujesz? Klapy, zawory, siłowniki w najlepszych cenach tylko do końca lipca!