Energooszczędny profil przemysłu
Rosnące koszty energii i kurczące się zasoby naturalne powodują, że coraz więcej firm poszukuje sposobów optymalizacji wykorzystania energii do oświetlenia i ogrzewania wielkopowierzchniowych hal przemysłowych. Kompletne rozwiązania okien aluminiowych i systemów solarnych Schüco pozwolą znacząco obniżyć koszty eksploatacji tego typu obiektów i kreować ekologiczny wizerunek działalności.
Energooszczędne pasy świetlne
Stolarka okienna w budynkach produkcyjnych często zajmuje dosyć dużą powierzchnię, co jest podyktowane m.in. koniecznością dobrego doświetlenia stanowisk roboczych, potrzebami wentylacyjnymi i przeciwpożarowymi. Aluminiowe systemy Schüco AWS pozwalają pogodzić funkcje doświetlenia i wymiany powietrza z wymogami energooszczędności, bez nadmiernego obciążania budżetu inwestora. Ciepły system Schüco AWS 65 został wyprodukowany na bazie innowacyjnej technologii przekładek termicznych i najwyższej jakości aluminium. Szczelna i stabilna konstrukcja ogranicza przenikanie chłodnego powietrza do wnętrza hali oraz umożliwia jego lepsze doświetlenie światłem naturalnym. Najmniejsza dostępna szerokość profili w widoku zewnętrznym: ościeżnic od 51 mm oraz skrzydeł od 33 mm pozwala zmaksymalizować powierzchnię szyby. Kilkukrotnie większą efektywność doświetlenia hal dają świetliki i pasma świetlne zamontowane w połaci dachu. System Schüco AWS 57 RO, zaprojektowany z myślą o wielkopowierzchniowych przeszkleniach dachowych pozwalają na wykonywanie nawet bardzo dużych okien dachowych o powierzchni skrzydła do 2,7 m2 i przeszkolonych szybami o grubości od 26 do 48 mm. System o wysokiej szczelności na wodę opadową może być stosowany również jako element naturalnej wentylacji oraz oddymiania. Wszystkie okna serii AWS pionowe i dachowe mogą być wyposażone dodatkowo w ukryte okucia mechatroniczne Schüco TipTronic, pozwalające na zdalne sterowanie oknami trudnodostępnymi oraz znajdującymi się na dużych wysokościach. System może być również programowany w trybie dziennym i nocnym lub łączony z czujnikami temperatury czy CO2. Okna z tego typu okuciami mogą realizować funkcje chłodzenia nocnego lub wentylacji grawitacyjnej, zapewniając odpowiedni mikroklimat w budynku.
W stronę niezależności energetycznej
Obiekty, które potrafią przynajmniej w części zaspokoić własne zapotrzebowanie na energię to nieodwracalna przyszłość. Projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii przewiduje podniesienie dopłat m.in. do mikroinstalacji fotowoltaicznych. Niewykorzystane powierzchnie dachów i elewacji hal przemysłowych są dużą zaletą pod kątem pozyskiwania darmowej energii słonecznej na własny użytek. Systemy modułów fotowoltaicznych Schüco pozwalają maksymalnie zagospodarować przestrzeń dachu lub ścian, bez ingerencji w elementy konstrukcyjne hali. System montażu modułów fotowoltaicznych Schüco MSE 210 Aero został zaprojektowany z myślą o bezpiecznym wykorzystaniu dachów płaskich pod generowanie energii elektrycznej. Lekkie szyny montażowe umożliwiają bezproblemowe omijanie przeszkód. Poszczególne moduły zaopatrzono w specjalne owiewki, które w trakcie wiatru przenoszą całe obciążenie na ściany. Natomiast przy wykorzystaniu fasady przyściennej Schüco FSE 3800 również dotąd nie używane elewacje mogą produkować energię elektryczną. Fasada jest mocowana w zaledwie 4 punktach i ustawiona pod kątem 80º. Wstępnie skonfigurowany system o łącznej powierzchni 57,2 m2 pozwala na wyprodukowanie nawet 3 MWh prądu rocznie. Stosownie do zapotrzebowania może być w każdej chwili rozbudowany o kolejne moduły, dzięki elastycznemu i bezpiecznemu podłączeniu plug&play.
Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdziecie Państwo na stronie: www.schueco.pl
Źródło: ''