Energooszczędne kotły kondensacyjne i urządzenia pozyskujące energię ze źródeł odnawialnych - Warsztaty Junkersa
We wrześniu Junkers zorganizował robocze warsztaty dla dziennikarzy z branży instalacyjnej i grzewczej. Tematem spotkania była energooszczędność nowoczesnych urządzeń grzewczych oraz wykorzystanie źródeł energii odnawialnych w systemach c.o. i do podgrzewania wody.
Dziennikarze uczestniczący w warsztatach wysłuchali informacji o zaletach, jakie niesie ze sobą korzystanie z urządzeń Junkers pozyskujących energię ze źródeł odnawialnych: kolektorów słonecznych i pomp ciepła oraz na bieżąco mieli okazję zadać praktyczne pytania serwisantowi urządzeń grzewczych Junkers, a także instalatorowi i jednocześnie użytkownikowi pompy ciepła.
Dużym zainteresowaniem dziennikarzy cieszyły się przykłady z życia wzięte, konkretne kwoty, z jakimi wiążą się inwestycje w urządzenia czerpiące ze źródeł odnawialnych, ich kompatybilność z konwencjonalnymi urządzeniami grzewczymi, plusy i minusy instalacji i użytkowania kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła.
Uczestnicy spotkania mogli osobiście wziąć udział w procesie uruchamiania powietrznej pompy ciepła Junkers typ AE 60-1 z modułem wewnętrznym ASC 160-1 oraz w premierowej prezentacji nowej generacji stojących kotłów kondensacyjnych zasilanych gazem – Suprapur.
Spotkanie odbyło się w nowoczesnej sali szkoleniowej Junkers w siedzibie firmy Robert Bosch w Warszawie. W pomieszczeniach szkoleniowych zamontowanych jest kilkanaście urządzeń wykorzystywanych do szkoleń oraz podnoszenia kwalifikacji autoryzowanych instalatorów i serwisantów - tym razem z ich budową i działaniem zapoznali się dziennikarze.
Po części teoretycznej i serii pytań, uczestnicy warsztatów obejrzeli nowoczesne urządzenia grzewcze, w jakie dział Junkers wyposażył siedzibę spółki Robert Bosch: cztery kondensacyjne kotły wiszące CerapurMaxx ZBR-90-1 o mocy 90 kW każdy, kocioł stojący Supramaxx K 306-8 o mocy 306 kW, zasobnik biwalentny (podgrzewacz pojemnościowy do podgrzewania wody użytkowej) SK 500-1 o pojemności 500 l z wbudowanymi dwoma wężownicami – kotłową oraz solarną oraz trzy kolektory słoneczne typu FKT-1S Excellence zainstalowane przed budynkiem firmy, wspomagające dodatkowo podgrzewanie wody.
Robocze warsztaty dla dziennikarzy pomogły uczestnikom w pogłębieniu wiedzy na temat energooszczędnych kotłów kondensacyjnych, kolektorów słonecznych i pomp ciepła. Sesja pytań skierowanych bezpośrednio do fachowców z branży grzewczej i udzielone odpowiedzi uzupełniły obraz zasad funkcjonowania omawianych urządzeń grzewczych, kosztów inwestycyjnych w urządzenia z zakresu OŹE i poziomu oszczędności energii, jakie niesie ze sobą ich użytkowanie.
Źródło: ''