Firmie zależy na dobrym klimacie, a jednocześnie doskonale wie, jakie skutki niesie za sobą zanieczyszczone powietrze. W związku z tym podjęto decyzję o rozpoczęciu wymiany samochodów o napędzie konwencjonalnym na hybrydowe Toyoty.

Ekologiczna flota CentroClimy

CentroClima stawia na rozwiązanie zmniejszające emisję szkodliwych spalin do atmosfery, o niskim zużyciu paliwa oraz wpływających korzystnie na środowisko - niskoemisyjne samochody z napędem hybrydowym Toyota. Pierwszy jest już do dyspozycji pracowników – to model C-HR Hybrid, czyli Compact Hybrid Revolution, z segmentu crossoverów. W przyszłości wszystkie samochody firmowe zostaną zastąpione hybrydowymi modelami Auris i Yaris, aby stworzyć innowacyjną flotę ekologicznych samochodów służbowych.

Technologia hybrydowa to połączenie trzech współpracujących ze sobą elementów – tradycyjnego silnika benzynowego, silnika elektrycznego i akumulatora hybrydowego. Toyota w napędzie hybrydowym działa dzięki zoptymalizowanemu przepływowi energii między nimi. Ich wykorzystanie uzależnione jest od prędkości jazdy – samochód z napędem hybrydowym może korzystać tylko z silnika elektrycznego, wyłącznie z jednostki spalinowej albo z obu tych źródeł. Energia zasilająca silnik elektryczny odzyskiwana jest z hamowania, a jej nadwyżka, do powtórnego wykorzystania, magazynowana jest w akumulatorze hybrydowym. Wyklucza to problem z rozładowanym akumulatorem, a zużycie paliwa jest możliwie jak najmniejsze. Wybór samochodów z napędem hybrydowym nie jest przypadkowy – to zwrócenie uwagi naszych pracowników i klientów na zjawisko smogu, który przybiera na sile i wciąż jest obecny w polskich miastach.

 

Dowiedz się więcej

 

Źródło: CentroClima