Jednym z najbardziej energochłonnych sektorów gospodarki na świecie jest przemysł. Podczas 25–tych Targów i Konferencji Gastech, które odbędą się w Amsterdamie w dniach 21-24 marca 2011 r. firma Rockwool Technical Insulation zaprezentuje, jak skutecznie zredukować zużycie energii w tym obszarze, a przy tym ograniczyć emisję CO2.

Efektywna izolacja sposobem na redukcję kosztów i emisji CO2 – Targi Gastech 2011
Zużycie energii w zakładach przemysłowych można efektywnie zredukować dzięki zastosowaniu skutecznej izolacji termicznej. Działanie tego typu gwarantuje podwójne korzyści. Po pierwsze pozwala znacznie ograniczyć emisję szkodliwego CO2 do atmosfery, co w konsekwencji - w kontekście wypracowanego przez Unię Europejską Europejskiego Systemu Handlu Emisjami - oznacza dla firmy zmniejszenie kosztów jej działalności. Po drugie odpowiednia izolacja instalacji technicznych jest niezbędna do zapewnia prawidłowej wydajności procesu produkcji, gdyż odpowiada za utrzymanie temperatury rur i zbiorników w ścisłej tolerancji.

Właściciele, projektanci i operatorzy dużych zakładów przemysłowych już teraz stoją przed wyzwaniem, jakim jest maksymalne zmniejszenie zużycia energii w celu zapewnienia długoterminowej stabilności działania tych obiektów. Oznacza to konieczność przeprojektowania rur, przewodów, kotłów i urządzeń technologicznych dla wysokich temperatur na technologie przyszłości o niskim zużyciu energii i poziomie emisji. Niezbędne okazuje się więc zrównoważone projektowanie i zastosowanie efektywnej izolacji. Dzięki temu zakłady produkcyjne nie będą marnowały energii i pieniędzy, a w rzeczywistości zaczną oszczędzać miliony złotych i ograniczać negatywny wpływ swojej działalności na środowisko naturalne – mówi Frank Jacobs, Dyrektor Naczelny w Grupie Rockwool Technical Insulation.

Rockwool Technical Insulatation to wiodący dostawca wysokiej jakości rozwiązań z wełny skalnej do izolacji i zabezpieczeń instalacji technicznych w procesach przemysłowych i morskich. Kluczowe korzyści wynikające ze skutecznej izolacji w sektorze przemysłowym firma zaprezentuje podczas Targów Gastech w Amsterdamie (stoisko nr A 032).
Ponadto przedstawiciele firmy poprowadzą dwie prezentacje w ramach konferencji „Center of technical excellence” (Centrum technicznej perfekcji) towarzyszącej targom:
• „Efektywna instalacja redukująca zużycie energii i koszty utrzymania”, 21 marca 2011 – sala A: godz. 11.00- 11.30
• „Skuteczna izolacja redukująca koszty zużycia energii i emisji CO2”, 23 marca 2011 – sala B: godz. 14.30- 15.00

Więcej informacji na temat izolacji instalacji technicznych można uzyskać pod adresem www.rockwool-rti.com

Źródło: ''