Ingersoll Rand, globalny lider na rynku organizacji zajmujących się uskutecznianiem wygodnych i wydajnych środowisk, 10 lutego 2015 roku pochwalił się kolejnym planem, który ma przyczynić się do realizacji klimatycznych zobowiązań firmy.

EcoWise odpowiedzią na globalne zobowiązania klimatyczne.

Ingersoll Rand stworzył paletę produktów chłodniczych EcoWise, które wykorzystują wysokowydajne czynniki chłodnicze nowej generacji, ograniczające ryzyko powstawania efektu cieplarnianego (GWP). Dzieje się to w następujący sposób – zmniejszają się wpływy na środowisko zewnętrzne poprzez ograniczenie emisji gazów cieplarnianych (GHG) z jednoczesnym zachowaniem wysokiej efektywności energetycznej i dużego bezpieczeństwa.

Agregat chłodniczy Trane Sintesis chłodzony powietrzem, to pierwszy produkt, jaki osiągnął wyróżnienie EcoWise. Charakteryzuje się niskim poziomem hałasu i dużą energooszczędnością. Użytkownicy będą mogli pracować także z czynnikiem chłodniczym nowatorskiej produkcji o niskim GWP – DuPont Opteon XP10 (R-513A) lub R-134a, który będzie dostępny w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce już w lipcu 2015 r.

Kolejnym agregatem z kryterium klasy EcoWise jest Trane Series E CenTraVac. Cechuje go duża moc, a identyczna niskociśnieniowa konstrukcja, którą posiadają agregaty chłodnicze CenTraVac, pozwala na jeszcze większą oszczędność energii.

Z EcoWise związane są również produkty chłodnicze Thermo King do samochodów ciężarowych i dostawczych, które są sprzedawane w Europie oraz urządzenia chłodnicze do transportu morskiego. Duża niezawodność, wydajność i dodatkowe wykorzystywanie czynnika chłodniczego DuPont Opteon XP44 (R-452A) zwiększa komfort użytkowania. Nowoczesne urządzenia naczepowe SLXe z tym czynnikiem, na rynku pojawią się w lutym 2015 roku.

Klimatyczne należności

Firma Ingresoll Rand, podnosząca jakość życia i wychodząca naprzeciw wymaganiom klientów, pomaga uporać się z największymi wyzwaniami współczesnego świata. W celu stworzenia stabilnej perspektywy, we wrześniu 2014 roku ogłoszono wielkie zobowiązania klimatyczne, dotyczące zwiększenia oszczędności energii i zredukowania negatywnego wpływu na środowisko do 2030 roku. Związane jest to z trzema filarami : 50% obniżeniem potencjału GHG, 35% obniżeniem wpływu GHG z działań firmy do 2020, inwestycją 500 milionów dolarów w badania i rozwój produktów w ciągu najbliższych pięciu lat.

Przyniesie to ogromną korzyść zarówno klientom, jak i klimatowi – zwiększy się wybór zrównoważonych produktów i zmniejszą się negatywne wpływy działań na środowisko.