ECO–POWER – nowy produkt BARTER S.A.
Polski dystrybutor węgla kamiennego, spółka BARTER S.A. wprowadza na rynek swój najnowszy konfekcjonowany produkt: ECO-POWER.
- Dzięki długoletnim doświadczeniom w branży energetycznej, jesteśmy w stanie pozyskiwać najlepszy surowiec dostępny na rynku – mówi Grzegorz Dworakowski, dyrektor ds. rozwoju w Barter S.A. – Z kolei etap pakowania ekogroszku prowadzony jest w specjalnie przystosowanej hali produkcyjnej, co umożliwia kontrolowanie wilgotności konfekcjonowanego ECO-POWERA. W celu wyeliminowania elementów metalowych w ekogroszku zastosowaliśmy nowoczesny detektor metalu zainstalowany w ciągu linii technologicznej .
Cały proces produkcyjny odbywa się pod stałą kontrolą pełnomocnika zarządu ds. jakości oraz osób, które również są użytkownikami pieców retortowych. Daje to gwarancję uzyskania najwyższej jakości opału.
- Każda partia ekogroszku Eco-Power poddawana jest kontroli w akredytowanym laboratorium SGS Polska i testowana przez minimum pięciu użytkowników – dodaje Grzegorz Dworakowski. - Pozwala to na uzyskanie obiektywnej opinii od najważniejszych kontrolerów czyli klientów.
Wyjątkowe jest także opakowanie nowego produktu spółki Barter. Foliowe, 25-kilogramowe worki, wyposażone w system łatwego otwierania, są higieniczne i wygodne w użyciu również dla pań domu. Gwarantują przy tym utrzymanie parametrów opału (brak efektu wietrzenia).
Ekogroszek jest paliwem stałym produkowanym z węgla kamiennego, przeznaczonym do produkcji energii cieplnej w nisko emisyjnych kotłach retortowych.
Kotły retortowe to inaczej piece CO przystosowane do spalania ekogroszku. Są to „bezresztowe”, ekologiczne i zarazem ekonomiczne urządzenia grzewcze stosowane w celu zaopatrzenia w energię cieplną zarówno domów jednorodzinnych jak i również wielorodzinnych. Ich podstawową zaletą jest prosta obsługa. Zautomatyzowana praca takiego kotła wymaga bardzo małego zaangażowanie obsługi ograniczającej się jedynie do zasypu ekogroszku i usunięcia popiołu z częstotliwością raz na 6-10 dni (dosypywanie) i co kilkanaście dni opróżnianie popiołu. Inną ważną zaletą tego typu urządzenia jest wysoka sprawność wynosząca od 80-85%. To właśnie dzięki temu koszty wytwarzanego ciepła są tak niskie (średnio 2 razy niższe niż w przypadku stosowania ogrzewania gazem ziemnym, a aż 4 krotnie mniejsze niż w przypadku stosowania do tego celu oleju opałowego).
Źródło: ''