W odróżnieniu od typowych, jednostopniowych urządzeń, które nagrzewają się zawsze do maksymalnej temperatury, a następnie ulegają ochłodzeniu i ponownie nagrzewają się do maksimum, dwustopniowy palnik dopasowuje się do faktycznego zapotrzebowania na ciepło danego pomieszczenia lub obiektu.

Spalanie gazu wewnątrz stalowej rury regulowane jest poprzez elektroniczne sterowanie dopływem paliwa. Dzięki temu promienniki Schwank wymagają niewielkiej ilości "rozruchów na zimno". Częstotliwość włączania i wyłączania jest podczas okresu ogrzewania redukowana o około 40%. W rezultacie oznacza to również mniej strat związanych ze stanem bezruchu i rozruchu, o 40% mniej nagrzewania i chłodzenia, a zmniejszone zużycie materiału, z którego wykonany jest promiennik, zapewnia zwiększenie jego żywotności.
Takie właściwości gwarantują zwiększenie komfortu cieplnego wewnątrz ogrzewanego pomieszczenia, przy jenoczesnym ograniczeniu kosztów eksploatacji. Nowy palnik dostarczany jest do wszystkich typów ciemnych promienników Schwank. Źródło: Polski Instalator Zaprenumeruj czasopismo Polski Instalator za naszym pośrednictwem z rabatem 20% >>> PRENUMERATA