Firma Danfoss z dumą ogłasza rozszerzenie oferty jednostek nadrzędnych ADAP-KOOL® System Manager o dwa nowe dodatki: specjalny rejestrator alarmów AK-SM800AL, jako łatwe w użyciu rozszerzenie systemu oraz ekonomiczna jednostka nadrzędna AK-SM810, dostosowana do potrzeb małych placówek handlowych.

Dwa nowe komponenty w asortymencie jednostek nadrzędnych serii ADAP-KOOL® System Manager od Danfoss!

Uzupełnienie systemu ADAP-KOOL® o rejestrator alarmów AK–SM800AL i sterownik dla małych sklepów AK-SM810 pozwala na wykorzystanie tego systemu do złożonych zadań optymalizacyjnych oraz rejestracji danych i zarządzania alarmami. Jest ono nie tylko realnym rozwiązaniem dla małych placówek handlowych, ale i niespotykanie przyjaznym dla użytkownika i łatwym w użyciu.

 

Rejestrator alarmów AK–SM800AL (Alarm Logger)

Rejestrator alarmów AK-SM 800AL poszerza rodzinę jednostek nadrzędnych serii 800 marki Danfoss i ułatwia dostęp do sygnałów alarmowych, pojawiających się w układach sterowania. Jednostka Danfoss AK-SM 800AL posiada ekran dotykowy SVGA, który maksymalnie ułatwia konfigurację i wywiera dobre wrażenie na użytkowniku.

Rejestrator AK-SM 800AL nadzoruje parametry robocze i natychmiast powiadamia o alarmach pojawiających się w którymkolwiek miejscu układu starowania. Jednostka może dodatkowo współpracować z lokalnymi urządzeniami akustycznymi i przekaźnikami alarmowymi, dzięki czemu obsługa cały czas ma nadzór nad układem.

 

Jednostka nadrzędna AK–SM810

Jednostkę nadrzędną AK–SM810 została stworzona dla dbających o niski poziom kosztów placówek detalicznego handlu żywnością. Urządzenie to, skrojone na miarę niewielkich detalistów, spełnia wszystkie funkcje typowe dla jednostek nadrzędnych serii 800 firmy Danfoss – od sterowania pracą układów chłodniczych po monitoring.

Dostęp do danych gromadzonych przez jednostkę AK-SM810 i ich analizę zapewnia użytkownikom kilka narzędzi oferowanych przez firmę Danfoss, tj. mobilna aplikacja SiteService oraz oprogramowanie Remote Management Tool czy StoreView Desktop Application. Każde z tych narzędzi przetestowane zostało w setkach zastosowań i wszystkie są zgodne z każdą jednostką nadrzędną rodziny System Manager 800. Sterownik AK-SM 810 oferuje także dostęp do nagradzanego pakietu usług dla przedsiębiorstw Danfoss Enterprise Services.

 

- Wprowadzenie tych wspaniałych nowości do rodziny jednostek nadrzędnych serii AK-SM800 jest przejawem naszego zaangażowania w ciągłe doskonalenie oferty – mówi James Knudsen, Dyrektor Marketingu na Amerykę Północną w dziale produktów dla detalicznego handlu żywnością. – Jednostka AK-SM810 rozszerza wachlarz naszych wyrobów o ekonomiczne, lecz w pełni funkcjonalne rozwiązanie dla licznych detalistów prowadzących działalność na niewielką skalę. Z kolei rejestrator alarmów AK-SM600AL, ze swoim prostym, chociaż efektywnym panelem dotykowym, dostarcza personelowi sklepu ważnych informacji o stanie urządzeń i alarmach w układzie zarządzania wyposażeniem placówki, nie wymagając od obsługi specjalistycznej wiedzy chłodniczej – dodaje.

 

Jednostka nadrzędna Danfoss System Manager – serce układu sterowania Smart Store („Inteligentny sklep”)

Jednostki nadrzędne firmy Danfoss gwarantują bezproblemową integrację układów chłodniczych, grzewczych i wentylacyjnych. Zaprojektowane specjalnie z myślą o placówkach detalicznego handlu żywnością, jednostki te realizują wszelkie funkcje sterowania, umożliwiając maksymalną niezawodność i wysoką efektywność energetyczną. Funkcje te dostępne są na miejscu oraz zdalnie, za pomocą różnych urządzeń.

 

Kontakt:
Henrik Jensen, 
Product Manager, System Integration
e-mail: Henrik.Jensen@danfoss.comDowiedz się więcej