Rusza kolejna edycja Projektu Doświadcz Zielonego Budynku, realizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC. W ramach warsztatów Green Building Tour zaplanowano cykl spotkań w wybranych zielonych budynkach w kilku miastach w Polsce.

Doświadcz Zielonego Budynku z PLGBC!

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC kontynuuje Projekt Doświadcz Zielonego Budynku, a wraz z nim cykl warsztatów Green Building Tour. Inicjatywa jest częścią aktywności PLGBC opartej na promowaniu ekologicznego budownictwa w kontekście zasad zrównoważonego rozwoju.

Spotkania to doskonały sposób na podpatrzenie, jakie nowoczesne i efektywne rozwiązania zastosowano w obiekcie,  jak również, jakie korzyści przynosi na co dzień stosowanie idei green building. Ponadto wydarzenie pozwala doświadczyć, jak projekt budynku przełożył się np.: na zdrowie i komfort pracy użytkowników, efektywność energetyczną, wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań instalacyjnych czy nawet zmniejszenie generowanych odpadów.

- Według wielu deweloperów budynek bez certyfikacji jest niemal bezużyteczny (z uwagi na wymagania najemców), ponieważ to właśnie w certyfikatach wielokryterialnych można znaleźć potwierdzenie wysokiego poziomu innowacyjności budynku. Jak wiadomo, wszystko, co zmierzone jest bardziej wiarygodne. Tyle z teorii, a co z praktyką? Ten aspekt właśnie zgłębiamy podczas kolejnych warsztatów Green Building Tour, które odbywają się w zielonych budynkach zlokalizowanych w całej Polsce. Warsztaty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na fakt poznania budynku od środka i przekonania się, jak zielone rozwiązania sprawdzają się w praktyce. Są także okazją do zweryfikowania i poszerzenia swojej wiedzy. Green Building Tour jest nowym wymiarem ekoedukacji - pozwala doświadczyć zielonego budynku - podkreśla Magdalena Wojtas, Development Coordinator w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

Tegoroczna edycja zaplanowała warsztaty w Poznaniu, Krakowie, Konstantynowie Łódzkim, Warszawie, Wrocławiu oraz w Łodzi. Pierwszy warsztat odbędzie 20 lutego br. w budynku Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia w Konstantynowie Łódzkim.

Warsztaty mają formę otwartą, może w nich uczestniczyć każda osoba zainteresowana, po wcześniejszym zapisaniu się. 

 

Dowiedz się więcej