Wystartował program Czyste Powietrze, dzięki któremu można starać się o dofinansowanie do termomodernizacji nowego domu, jak i wymiany źródła ciepła w istniejącym budynku. Kto może uzyskać środki i na co udzielana będzie pożyczka? Jakie są zasady programu? Gdzie złożyć wniosek i przede wszystkim, jakie źródło ciepła Daikin wybrać?

Dofinansowania na urządzenia grzewcze w ramach programu Czyste Powietrze

Zasady programu Czyste Powietrze
Program skierowany został do właścicieli domów jednorodzinnych i zgodnie ze swoimi założeniami pokrywa nie tylko koszt montażu ogrzewania, ale również ocieplenia ścian, sufitu, wymiany okien czy drzwi – po to, aby za ogrzewanie można było płacić mniej. Dla istniejących jednorodzinnych budynków dotacja związana jest z wymianą źródła ciepła na nowoczesne, takie jak kotły paliwowe, systemy ogrzewania elektrycznego czy pompy ciepła. Ponadto zakres przedsięwzięcia może obejmować docieplenie budynków i zastosowanie odnawialnych źródeł energii. W przypadku nowo budowanych domów dofinansowanie obejmuje zakup i montaż systemów ogrzewania. 

Od 19 września do 30 czerwca 2027 r. można składać wnioski do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej (WFOŚiGW). Wniosek złożyć należy w wersji elektronicznej w odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania urzędzie. 

Ogłoszenie o naborze wniosków

Program Czyste Powietrze a rozwiązania grzewcze Daikin
Szeroka gama urządzeń grzewczych Daikin, pozwala zarówno właścicielom istniejących domów jednorodzinnych, jak i nowobudowanych obiektów skorzystać z dofinansowania. Zachęcamy do zapoznania się z załączonym wachlarzem urządzeń Daikin spełniających wymogi programu. 

Przegląd urządzeń

Celem programu rządowego jest ogólna poprawa jakości powietrza, poprzez zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń. Szczegółowe informacje na temat programu można uzyskać na stronie Ministerstwa Środowiska pod adresem https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/ oraz na stronach regionalnych WFOŚiGW.

 

Znajdź dystrybutora DAIKIN

 

Dowiedz się więcej