VENTIA, wyłączny przedstawiciel marki STAVOKLIMA, wprowadziła do swojej oferty nowy, dotykowy sterownik DITRONIC TOUCH. Zastąpił on dobrze znany i ceniony przez klientów model DITRONIC.

DITRONIC TOUCH - nowy, dotykowy sterownik do kurtyn powietrznych STAVOKLIMA.

DITRONIC TOUCH to intuicyjny i łatwy w obsłudze mikroprocesorowy sterownik. Szereg rozszerzonych funkcji poprawia efektywność pracy kurtyn powietrznych, których zadaniem jest skuteczne odcięcie napływu powietrza zewnętrznego do pomieszczeń.

Jedną z nich jest regulacja ekwitermiczna, która śledzi temperaturę zewnętrzną i na jej podstawie reguluje parametry pracy kurtyny powietrznej oraz temperaturę czynnika grzewczego według fabrycznie zdefiniowanych krzywych. Dzięki temu temperatury nastawione na sterowniku zostają osiągnięte w sposób optymalny pod względem zużycia energii, tak aby zapewnić najwyższy komfort cieplny w pomieszczeniu.

Sterownik wyposażony jest w dotykowy, ciekłokrystaliczny ekran, który wyświetla informacje dotyczące wszystkich funkcji oraz parametrów pracy kurtyn powietrznych. W oparciu o dane z czujników zewnętrznych, DITRONIC TOUCH dostosowuje pracę kurtyny powietrznej do aktualnych warunków panujących w strefie drzwiowej. Wysoka automatyzacja sprawia, że pracę kurtyn można uzależnić od położenia drzwi, temperatury powietrza w pomieszczeniu oraz temperatury zewnętrznej.

W standardzie sterownik współpracuje z systemem BMS poprzez protokół MODBUS lub z dowolnym systemem BMS poprzez podanie sygnału na cyfrowe wejścia bezpotencjałowe lub podanie sygnału analogowego 0-10 V.

W kurtynach z grzałkami elektrycznymi, funkcja opóźnienia czasowego stanowi zabezpieczenie przed przegrzaniem elementów grzewczych. Podłączenie regulatora do kurtyn powietrznych odbywa się za pomocą kabla z wtyczkami RJ 45.


Zalety sterownika DITRONIC TOUCH:

  • automatyka Plug and Play;
  • intuicyjna i łatwa obsługa;
  • dotykowy, kolorowy wyświetlacz LCD;
  • współpraca z dowolnym systemem BMS;
  • regulacja ekwitermiczna;
  • współpraca z dedykowanym pilotem zdalnego sterowania;
  • obsługa wielu urządzeń w trybie master/slave. 

 

Informacje:

Robert Rabiński
Kierownik produktu STAVOKLIMA
tel. kom. +48 502 614 493
robert.rabinski@ventia.pl