Producent systemu instalacyjnego SaMontec wzbogacił swój asortyment o system lekkich szyn FLS. Możliwości nowości dla podwieszeń rurowych zaprezentowano podczas 17. edycji Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2019 w Warszawie. Rozwiązanie przeznaczone jest dla projektantów, konstruktorów oraz monterów instalacji użytkowych.

Debiut nowego systemu FLS fischer na Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2019

System instalacyjny FLS jest nowością w portfolio produktowym fischer. W trakcie marcowej edycji targów, polski oddział Grupy fischer, zorganizował oficjalną prezentację systemu mocowań podwieszeń rurowych. Dla zwiedzających udostępniono konstrukcję z jego wykorzystaniem, a stałym wsparciem i doradztwem technicznym służyli eksperci ds. technicznych marki. Ponadto poza przeglądem uniwersalnych elementów systemu, przeprowadzano instruktaże projektowania i przeliczania nośności prostych, jak i złożonych systemów instalacyjnych przy użyciu bezpłatnego oprogramowania fischer – FIXPERIENCE. 

Modularna propozycja złożona jest z precyzyjnych akcesoriów montażowych, które poradzą sobie z obciążeniami instalacji użytkowych poziomych, jak i pionowych. Bezpieczne mocowanie gwarantują elementy, które można ze sobą dowolnie konfigurować – szyny montażowe FLS, wsporniki ALS oraz wstępnie zmontowane elementy konstrukcyjne. – System FLS zaprojektowano tak, aby ułatwić codzienną pracę osób zawodowo związanych z projektowaniem lub montażem instalacji użytkowych. Inżynierowie fischer opracowali innowacyjne rozwiązania, jak np. dodatkowe skrzydełka i elementy sprężynujące w złącznikach FHS Clix, FSM Clix M i P czy SV 31. W centrum badawczym fischer przez wiele miesięcy przeprowadzano testy i próby, aby znaleźć jak najefektywniejszy sposób na wykorzystanie akcesoriów i systemu jako kompleksowego wsparcia dla profesjonalistów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników – decydując się na system szynowy FLS, w porównaniu do podobnych rozwiązań rynkowych, oszczędzimy do 50% czasu przeznaczonego na montaż. To często decydujący czynnik, gdy liczy się przede wszystkim maksymalizacja wydajności, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów operacyjnych – tłumaczy Wiktor Paradny, Inżynier Wsparcia Technicznego ds. SaMontec fischer Polska. Szynowy system FLS to szeroki asortyment produktów, które są gwarancją bezpiecznego mocowania podwieszania rur, tras kablowych, rurociągów, kanałów wentylacyjnych czy wsporników dla istniejących już instalacji. 

Odbywające się w Warszawie targi „Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2019” to organizowane rokrocznie spotkanie specjalistów branży HVAC: wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej. Przestrzeń nowoczesnego obiektu Global Expo zaadaptowano na sektor promocyjno-wystawienniczy, seminaryjny, Arenę Technologii czy funkcjonalną Strefę Instalatora. Wydarzenie od lat cieszy się zainteresowaniem odwiedzających. W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 181 wystawców z Polski i zagranicy, a wśród 6000 uczestników pojawili się przedstawiciele ponad 18 narodowości.

 

Dowiedz się więcej