27 stycznia 2015 roku odbyła się kolejna edycja targów AHR EXPO 2015 w Chicago. Zwycięzcą w kategorii Produkt Roku 2015 była firma Danfoss ze swoją sprężarką Turbocor VTT. Nowa sprężarka została okrzyknięta najlepszym produktem spośród wszystkich laureatów Innowacyjnych produktów aż w 10 kategoriach HVACR.

Danfoss zwycięża jako Produkt Roku na AHR Expo 2015.

Uroczystego wręczenia nagrody dokonał Clay Stevens, prezes i kierownik targów AHR EXPO 2015. Jednak zanim do tego doszło, zaprezentowano długoletnią historię targów, gdzie ukazano fotografie z 1934 roku, kiedy ASHRAE znane było jeszcze pod nazwą ASHVE.

Tom Phoenix, prezes ASHRAE i Ed Purvis, reprezentujący AHRI, dołączyli do uroczystego wręczenia nagród. Purvis zauważył, że slogan AHRI "Tworzymy lepsze życie", podsumowuje to, o co w tym wszystkim chodzi. Podkreślił, że główną ideą towarzyszącą temu wydarzeniu jest "nieustanny rozwój technologii w tej dziedzinie."

Program nagradzania najlepszych produktów stworzono po to, aby rozpoznawać te najbardziej innowacyjne i najbardziej użyteczne wśród wszystkich wprowadzonych na rynek. Wystawcy sami zgłaszali swoje produkty, które oceniane były na podstawie innowacyjnej konstrukcji, ewentualnego wpływu na rynek oraz wartości jaką wnosi dla branży HVACR. Nagrody wręczane są w celu promowania danego produktu oraz zachęcenia producentów do konstruktywnego myślenia i udoskonalania urządzeń w 10 głównych kategoriach: automatyka, chłodnictwo, budownictwo energooszczędne, ogrzewnictwo, wentylacja, jakość powietrza w pomieszczeniach (IAQ), hydraulika, narzędzia i przyrządy, oprogramowanie oraz klimatyzacja.

Sprężarka firmy Danfoss to urządzenie przeznaczone do komercyjnych systemów klimatyzacji lub zaawansowanego procesu chłodzenia, która została zakwalifikowana i brała udział w plebiscycie na najlepszy produkt 2015 w kategorii Budownictwo energooszczędne.