Światowy lider rynku technologii chłodnictwa, klimatyzacji, ogrzewania i napędów elektrycznych - firma Danfoss - opublikowała raport zrównoważonego rozwoju za rok 2018.

Danfoss: Zrównoważony rozwój jest warunkiem długoterminowego sukcesu

Ochrona środowiska i dbałość o zrównoważony rozwój to już nie jedynie domena ekologów i organizacji pozarządowych. Obecnie temat ten jest bardzo ważny dla biznesu – zwłaszcza w działaniach zewnętrznych (CSR-owych), jak i wewnątrz organizacji. To istotne także dla firmy, które oferują produkty wspierające zrównoważony rozwój, efektywność energetyczną, ograniczenie wpływu na zmiany klimatu. Przykładem takiej firmy jest Danfoss

Efektywność energetyczna jest częścią korporacyjnego DNA firmy i przedmiotem zainteresowania Danfoss od jego powstania w 1933 roku. Produkty i usługi grupy technologicznej wnoszą istotny wkład w realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Firma daje dobry przykład: od 2007 roku Danfoss zmniejszył zużycie energii o 43%, a emisje CO2 o 25%. Do 2030 r. zużycie energii ma zostać zmniejszone o połowę w porównaniu z 2007 r.

- Zrównoważony rozwój jest kluczową kwestią dla całej planety, dla nas wszystkich, ale także dla finansowego sukcesu naszej firmy. Danfoss odgrywa ważną rolę w promowaniu efektywności energetycznej, elektryfikacji i transformacji ku gospodarce niskoemisyjnej. Dzięki naszym produktom i rozwiązaniom wspieramy zrównoważony rozwój światowej gospodarki. Poprzez optymalizację naszej własnej produkcji i usług, Danfoss daje dobry przykład - łącząc sens biznesowy ze zdrowym rozsądkiem. - powiedział Kim Fausing, prezes i dyrektor generalny Danfoss.

 

Danfoss wspiera cele zrównoważonego rozwoju ONZ

Energooszczędne produkty i usługi Danfoss pozwalają wspierać cele zrównoważonego rozwoju ONZ. Szczególny nacisk położony jest na cztery z nich, ściśle powiązane z podstawową działalnością firmy:

  • zgodnie z SDG 6 (Clean Water and Sanitation), Danfoss oferuje rozwiązania w zakresie gospodarki wodą i ściekami, optymalizujące i zmniejszające zużycie energii,
  • jako jeden z wiodących światowych dostawców energooszczędnych technologii, Danfoss wspiera SDG 7 (Affordable and Clean Energy) w zakresach ogrzewania, klimatyzacji oraz e-mobilności,
  • do 2030 r. 1,5 miliona więcej osób będzie mieszkać w miastach na całym świecie niż dziś. Zgodnie z SDG 11 (Zrównoważone miasta i społeczności), Danfoss angażuje się w budowę dróg, budynków oraz systemów energetycznych, takich jak ogrzewanie miejskie,
  • SDG 12 wzywa do zrównoważonej konsumpcji i produkcji. Nowoczesne technologie i koncepcje serwisowe Danfoss zapewniają środowisko dla żywności o kontrolowanej temperaturze, praktycznie bez przestojów. Zwiększa to bezpieczeństwo żywności na całym świecie, redukując straty do minimum.

 

Ambitne cele klimatyczne

- Jeśli do roku 2050 świat zniknie, wraz z nim znikną marki, klienci oraz wszyscy, którzy płacą za nasze produkty i usługi… – brzmi przesłanie klimatyczne Julii Panzer, Head of Public Affairs & Sustainability w Danfoss, skierowane do świata biznesu podczas rozmowy przeprowadzonej w trakcie COP21 w Katowicach w ramach #ETtalksDRIVE. 

Będąc świadomym zachodzących zmian, Danfoss nie tylko prezentuje rozwiązania będące odpowiedzią na istotne mega trendy wspierając działania na rzecz czystszego i bardziej przyjaznego nam wszystkim jutra, ale także wyznacza ambitne cele ograniczenia własnego śladu węglowego. Grupa technologiczna chce do 2030 r. zmniejszyć o połowę , porównując z rokiem 2007, swoją energochłonność (ilość megawatogodzin zużywanej energii na milion euro w przychodach netto) i intensywność emisji CO2 (tony emisji CO2 na milion euro dochodów netto). Obecnie jest na dobrej drodze, aby te cele osiągnąć. 

 

Wypowiedź Julii Panzer

 

Raport 2018