Spółka joint venture Danfoss Saginomiya dołączyła do elitarnego klubu Gazel Biznesu 2015, grona najdynamiczniej rozwijających się firm w województwie mazowieckim.

Danfoss Saginomiya laureatem rankingu Gazele Biznesu.

Gazele Biznesu to ranking najbardziej dynamicznych małych i średnich firm, które z roku na roku rosną w siłę i stale odnotowują wzrost sprzedaży, niezależnie od koniunktury gospodarczej. O miejscu na liście decyduje procentowy przyrost obrotów osiągniętych w ciągu trzech lat. W każdej edycji badane są wyniki firmy, takie jak przychody ze sprzedażyi zrównoważone z nimi, zysk brutto i netto, kapitał własny, liczba zatrudnionych pracowników.

 „Wyróżnienie przyznane Danfoss Saginomiya odzwierciedla dobrą reputację oraz wiarygodność przedsiębiorstwa. To dla nas zaszczyt znaleźć się w rankingu dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw, w szczególności gdy zapewnienie stabilnego wzrostu jest wyzwaniem w obecnych, nadal niepewnych warunkach rynkowych” – mówi Piotr Sochacki, Dyrektor Generalny Danfoss Saginomiya.

Danfoss Saginomiya zajmuje się produkcją miniaturowych wyłączników ciśnieniowych, dedykowanych do aplikacji chłodniczych i klimatyzacyjnych jako elementy sterujące oraz bezpieczeństwa. Zakład znajduje się w Grodzisku Mazowieckim, a proces produkcyjny odbywa się w oparciu o licencję Saginomiya Seisakusho, Inc. Głównym rynkiem zbytu jest Europa, ale również inne regiony - Ameryka i Środkowy Wschód. Proces produkcyjny odbywa się pod nadzorem wykwalifikowanego personelu z Saginomiya Japan oraz Danfoss Poland. Łącznie około 80 osób jest zaangażowanych w procesy wytwarzania i wspierające.  

Ranking Gazele Biznesu publikowany jest corocznie na łamach miesięcznika Puls Biznesu, począwszy od 2000 roku. W tym roku odbyła się XVI edycja.