3 września 2018 roku organizacja sprzedażowa Sondex Polska w Warszawie weszła w struktury sprzedażowe Danfoss Poland. Od tego dnia wyłącznie Danfoss Poland będzie prowadzić działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży wymienników ciepła Sondex®, w ramach segmentu Danfoss Ogrzewnictwo.

Danfoss rośnie w Polsce

Grupa spółek Sondex zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą wymienników ciepła. Danfoss Ogrzewnictwo jest kluczowym graczem w branży grzewczej, który dostarcza komponenty i systemy grzewcze do ogrzewania obiektów mieszkalnych i handlowych oraz do lokalnych sieci ciepłowniczych. Teraz polski dział Ogrzewnictwa Danfoss będzie oferował jeszcze szerszy portfel produktów i usług w zakresie wymiany ciepła, a tym samym wzmocni swoją pozycję na rynku ciepłownictwa oraz systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.

- Jednym z dwóch elementów wzrostu Danfoss, obok wzrostu organicznego, jest kupowanie firm, które wzmacniają naszą pozycję na rynku. Dzięki akwizycji firm o zbliżonym portfolio produktów wzmacniamy naszą pozycję w kluczowych obszarach biznesu – powiedział Adam Jędrzejczak, prezes Danfoss Poland, prezydent regionu Europy Wschodniej.

We wrześniu 2018 r. przeniesiona zostanie dystrybucja wymienników ciepła Sondex Polska do Grodziska Mazowieckiego, gdzie znajduje się fabryka Danfoss Poland oraz jej działy sprzedażowe. Do 44-osobowego działu sprzedaży Danfoss Ogrzewnictwo w biurze spółki dołączy 11 dotychczasowych pracowników Sondex Polska.

Grupa Danfoss zakupiła prywatną spółkę Sondex Holding A/S w 2016 roku. W Polsce znajdują się dwa zakłady Sondex zajmujące się produkcją wymienników ciepła: w Koleczkowie i Żelazkowie. Grupa Danfoss w Polsce zatrudnia obecnie łącznie około 1700 osób.

 

Dowiedz się więcej