Światowy lider w dziedzinie rozwiązań energooszczędnych - Danfoss, dostarczył swoje produkty dla obiektów sportowych podczas Mundialu w Brazylii. Rozwiązania te pozwalają graczom i gościom odczuć chłód i wygodę, a jednocześnie oszczędzić energię.

Danfoss pomaga oszczędzać energię podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej
mundial

Na arenach sportowych Mistrzostw Świata technologie Danfoss, takie jak przetwornice częstotliwości i sprężarki spiralne, oszczędzają do 30% energii w systemach klimatyzacji i zapewniają komfortowe temperatury. Produkty Danfoss optymalizują także systemy klimatyzacji w nowych autobusach transportujących graczy i gości pomiędzy różnymi lokalizacjami oraz w centrum prasowym FIFA w Rio de Janeiro.

Julio Molinari, Prezes Danfoss w Ameryce Łacińskiej, mówi: „Cieszymy się, że mogliśmy wnieść wkład w Mistrzostwa Świata, zapewniając najwyższy komfort zawodnikom
i publiczności. Oszczędności energii osiągnięte dzięki naszym produktom są w Brazylii kluczowe, ponieważ zasoby są tam ograniczone, a koszty energii wysokie”.

W ciągu ostatnich pięciu lat Danfoss odnotował w Brazylii duży wzrost, spowodowany przez zwiększone zapotrzebowanie na oszczędzanie energii, wyższej jakości infrastrukturę i lepsze chłodzenie żywności, która jest jednym z najważniejszych obszarów eksportowych w kraju. Obecnie Brazylia jest 8. co do wielkości największym rynkiem Danfoss, a firma zatrudnia tam około 400 pracowników.

Danfoss dostarczył produkty dla:
Stadionów w Sao Paulo, Manaus, Cuiabie, Rio de Janeiro, Maracanie i Natal (przetwornice częstotliwości, sprężarki spiralne, urządzenia automatyki do chłodnictwa i zawory kontrolne dla systemów klimatyzacji).
Autobusów obsługujących Mistrzostwa Świata (specjalne filtry odwadniacze do klimatyzacji wykorzystywanej w transporcie).
Siedziba FIFA w Rio de Janeiro (zawory równoważące do systemów klimatyzacji).