Firma Danfoss wypuściła właśnie na rynek nowe przewodowe termostaty pokojowe Basic Plus 2. Termostaty Basic Plus 2 to produkty najnowszej generacji do indywidualnej regulacji temperatury. Basic Plus 2 to urządzenia, które samoczynnie obniżają temperaturę w pomieszczeniu, jeśli nie występuje zapotrzebowanie na ciepło, przy czym jednocześnie ograniczają zużyci energii.

Danfoss-nowe przewodowe termostaty pokojowe BasicPlus2.

Termostaty BasicPlus2 dedykowane są do ogrzewania podłogowego, którym głównym medium grzewczym jest woda. Działają one samodzielnie lub kiedy są podłączone np. do listy połączeniowej. W przypadku braku zapotrzebowania na ciepło, przekaźnik w listwie wyłączy pompę obiegową lub kocioł, oszczędzając energię. Natomiast w sytuacji, gdy którykolwiek z termostatów zgłosi potrzebę grzania, pompa obiegowa i kocioł zostaną automatycznie uruchomione. Niektóre modele dostępne są z opcją programowania tygodniowego. W ten sposób można obniżyć temperaturę np. w nocy, podczas pobytu w pracy lub na wakacjach i zaoszczędzić nawet 5% energii. Inną zaletą nowych termostatów jest czujnik podłogowy z opcją ograniczania temperatury maksymalnej, która chroni podłogi pokryte drewnem lub płytkami z kamienia.  

Wersje termostatów:

 • Standardowy termostat pokojowy WT-T
  - pokrętło w formie tarczy
  - zakres temperatury 5-30oC
  - wbudowane zielone i czerwone diody podświetlające przednią pokrywę w oparciu o aktualne zapotrzebowanie energii
  - przeznaczony do montażu naściennego
 • Termostat pokojowy z wyświetlaczem WT-D
  - wbudowane kilka trybów regulacji temperatury
  - regulacja temperatury w pomieszczeniach oraz podłogi
  - funkcja zabezpieczenia przed manipulacją, tryb wakacyjny, tryb ochrony przeciwzamrożeniowej
  - możliwość podłączenia czujnika podłogowego
 • Programowalny termostat pokojowy  WT-P
  - najbardziej zaawansowany z serii BasicPlus2
  - funkcje jak WT-D
  - możliwość ustawienia czterech różnych wartości temperatur w ciągu dnia (od poniedziałku do piątku) oraz czterech różnych wartości temperatur dla soboty i niedzieli
  - 24-godzinny zegar
   - przeznaczony do montaży podtynkowego


Komentarze

 • termostat basic

  gdzie cena,nie pełne info.