Grupa Danfoss ogłosiła zamiar zakupu pełnego prawa własności do prywatnej firmy White Drive Products, Inc., wiodącego producenta silników hydraulicznych.

Danfoss łączy siły z amerykańską firmą produkującą silniki hydrauliczne.

Połączenie tych dwóch firm umocni pozycję segmentu Danfoss Power Solutions, wiodącego gracza na rynku hydrauliki mobilnej. Segment ten dostarcza światowej klasy rozwiązania dla budownictwa, rolnictwa i innych rynków urządzeń typu off-highway. 

Przejęcie to potwierdza strategię Danfoss opartą na budowaniu pozycji lidera, jeśli chodzi o naszą działalność podstawową. White Drive Products jest szeroko rozpoznawany dzięki wysokiej jakości silnikom hydraulicznym oraz idealnie pasuje do naszej hydrauliki mobilnej. Z White Drive Products stajemy się jeszcze silniejsi, zwłaszcza w Ameryce Północnej oraz Chinach”, twierdzi Niels B. Christiansen, prezes i dyrektor wykonawczy firmy Danfoss. 

White Drive Products zajmuje silną pozycję w USA oraz Chinach, a Danfoss Power Solutions w Europie. Ci dwaj gracze łączą siły z jasno określonym celem, jakim jest przyspieszony rozwój oraz osiągnięcie pozycji lidera na rynku we wszystkich regionach.

Połączenie sił stanowi ogromny krok zarówno dla Danfoss, jak i White Drive Products oraz stwarza wyjątkową możliwość rozwoju dla obu organizacji. Wspólnie osiągniemy lepszą wydajność oraz większy wkład w znaczące innowacje, synergie rynkowe oraz, co najważniejsze, rozwój, poprzez wykorzystanie naszego powiększonego zasięgu produkcyjnego, co pozwoli nam na zwiększenie udziału w rynku”, mówi Rich Maddux, dyrektor wykonawczy White Drive Products. 

Firma White Drive Products, Inc. została założona w roku 1976 przez Harveya i Hollis White, Jr. Obecnie zatrudnia ponad 700 pracowników oraz osiągnęła sprzedaż na poziomie 100 milionów dolarów w roku 2015. White Drive Products posiada zakłady produkcyjne zarówno w Hopkinsville w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kentucky oraz w Zhenjiang, w prowincji Jiangsu w Chinach, jak również biura sprzedaży i punkty dystrybucji w USA, Chinach i Europie. 

Przewiduje się, że pełne przejęcie nastąpi w trzecim kwartale 2016 roku. Strony nie ujawniły ceny zakupu ani żadnych innych informacji dotyczących warunków transakcji.