Rok 2015 to rok zmian dla branży, dlatego też firma Danfoss wprowadza również możliwość stosowania czynników R407A i F w swoich sprężarkach spiralnych i tłokowych Maneurop.

Danfoss-czynnik R407A i F w sprężarkach spiralnych MLZ i tłokowych MTZ Maneurop.

Od samego początku wprowadzenia w życie nowych regulacji, Danfoss potwierdził możliwość wykorzystania sprężarek tłokowych MTZ i spiralnych MLZ do stosowania ich z czynnikami R407A i F. Dodatkowo od początku marca obejmuje ona również agregat  Optyma Plus™ NG (nowej generacji) i Optymę™ Slim Pack.

W chłodnictwie stosowanym w detalicznej dystrybucji żywności oraz zastosowaniach komercyjnych w chłodnictwie, obecnie głównie stosuje się czynniki  R404A, R134a. Jednak z powodu wysokiego GWP (równowartość 3,8 ton CO2), R404A będzie  zakazane w przyszłości do stosowania w nowych urządzeniach. Dostępność tego czynnika chłodniczego w stosunku do wartości obecnych zostanie obniżona o co najmniej 30% w okresie do 2017 w związku z realizacją kontyngentu. Alternatywne czynniki takie jak R407A, R407F  mają mniejszą emisję dwutlenku węgla i oczekuje się wzrostu ich zużycia jako uzupełnienie do obecnie stosowanych, takich jak CO2 , węglowodorów i R134a w niektórych innych aplikacjach.