Już jest - nowe rozwiązanie, które pomoże specjalistom poprawić skuteczność odszraniania parowników w przemysłowych instalacjach chłodniczych.

Nowość podnosi efektywność pracy przemysłowych układów chłodniczych składających się na dwa elementy, z których oba, nawet samodzielnie zapewniają imponujące efekty, a w połączeniu gwarantują niebywała poprawę efektywności. Rozwiązanie to łączy w sobie znane zalety zaworów blokowych ICF firmy Danfoss z korzyściami oferowanymi przez najefektywniejszą z nowoczesnych metod odszraniania parowników w przemysłowych instalacjach chłodniczych, opierającą się na drenażu skroplin.

Moduł odszraniania ICFD firmy Danfoss

Nowe rozwiązanie ma znacznie podnieść efektywność. Jego zadaniem jest odprowadzanie skroplin powstających w procesie odszraniania gorącymi parami. Moduł został zbudowany w oparciu o cieszące się powszechnym uznaniem zawory blokowe ICF. Rozwiązanie to zapewniło opcję konfigurowania układów regulacji pracy parowników w oparciu o zawory ICF zainstalowane zarówno w przewodach powrotnych, zasilających, gorących par, jak i w rurociągach drenażu skroplin.

Moduł odszraniania ICFD powstał z myślą o spełnieniu wymagań w zakresie optymalnej efektywności przemysłowych układów chłodniczych. Osiągnięcie to pociągnęło za sobą kolejne korzyści, z których należy wymienić:

  • Obniżenie zużycia energii,
  • Odciążenie sprężarki,
  • Poprawę efektywności pracy,
  • Ułatwienie montażu,
  • Poprawę skuteczności odszraniania.

 

Dowiedz się więcej