Od początku 2015 roku firma Coldteam dostarczyła urządzenia na wynajem do kilku firm - między innymi uratowana została produkcja kluczowych elementów przemysłu samochodowego. Ponadto, dzięki wypożyczeniu chillera o mocy 45kW, możliwa była kontynuacja produkcji złączek i kształtek metalowych do instalacji grzewczych i sanitarnych.

Coldteam-ruszyły realizacje 2015.

Ostatni projekt zrealizowany został dla największej sieci sklepów dyskontowych w Polsce. Na czas przebudowy chłodzonych magazynów składowych firma Coldteam dostarczyłą i wynajęła zastępczy system glikolowy na bazie chillera niskotemperaturowego. Chłodzony przez glikol -15oC dostarczany jest wężami elastycznymi 4" bezpośrednio do 8-u wentylatorowych chłodnic powietrza. Montaż i uruchomienie odbyło się w ekspresowym tempie 3 dni. Przez cały okres wynajmu firma Coldteam pełni nadzór serwisowy.

Od samego początku istnienia firmy za cel stawiano sobie udział w projektach proekologicznych i energooszczędnych. W ofercie znajdują się produkty, których zastosowanie pozwala na znaczne oszczędności energii np. zastosowanie energooszczędnych chillerów, freecoolingu, czy drycoolerów z natryskiem. Niejednokrotnie brali oni udział w projektowaniu i realizacji projektów proekologicznych. Jednym z ostatnich takich projektów było uruchomienie oraz serwis modułu służącego do osuszania metanu w Biogazowni w północnej Polsce, na bazie chillera firmy MTA. Jest to jeden z kilku projektów tego typu, zrealizowanych przez firmę Coldteam w ostatnim okresie. O kolejnych napiszemy już wkrótce.