Dlaczego warto wybrać rozwiązanie Cold Region 4 (Zoptymalizowane ogrzewanie) firmy Daikin?

Efektywność
Rozwiązanie Cold Region 4, zaprojektowane zostało dla chłodniejszych klimatów, tworzy komfortowe środowisko wewnątrz pomieszczeń, zachowując równocześnie doskonałe oceny w zakresie efektywności energetycznej, aż do klasy A+++.

Niezawodność
Po to, by zapewnić bezproblemową pracę układu ogrzewania, nawet w temperaturach tak niskich jak -25°C, gama produktów Cold Region 4 gwarantuje wysokie wydajności grzewcze.

Komfort
Użytkując urządzenia z gamy Cold Region 4, nigdy nie będziesz musiał poświęcać komfortu na rzecz efektywności energetycznej, dzięki nowej logice kominka.

 

KOMFORT


Scenariusz kominka
Istnieje możliwość elastycznego i łatwego zaadoptowania systemów Daikin do każdego pomieszczenia łącznie z takimi, które są zaopatrzone w dodatkowe źródło ciepła, na przykład kominek.

  • Pomieszczenia z kominkiem są zazwyczaj cieplejsze i temperatura w nich jest wyższa od oryginalnego ustawienia.
  • W momencie różnicy temperatur w pomieszczeniu używany jest kominek, klimatyzator przełącza się do trybu “tylko wentylator”, aby rozprowadzać  ciepło z kominka do innych pomieszczeń.
  • Przepływ powietrza ulega zmniejszaniu w miarę jak temperatura w pomieszczeniu zbliża się do oryginalnego ustawienia. Gdy temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej nastawy, sprężarka w jednostce uruchomi się ponownie.
  • W razie potrzeby użytkownik może dezaktywować tę funkcję, gdy w pomieszczeniu nie ma kominka. 

 

Trudne do usłyszenia
Jednostka zewnętrzna Perfera jest praktycznie niesłyszalna. Urządzenie pracuje tak cicho, że zapominasz o tym, że w ogóle jest.

 

 

Świeże, zdrowe powietrze i komfortowy jego przepływ
Stworzenie zdrowego środowiska w pomieszczeniach jest niezbędne w przypadku regionów o zimniejszym klimacie. Daikin stosuje swoją technologię Flash Steamer oraz filtr Saranet do podnoszenia jakości powietrza w biurze, domu lub sklepie. „Inteligentny czujnik” Daikin kieruje nawiewem powietrza i przełącza system do trybu oszczędzania energii, gdy w pomieszczeniu nie zostaną wykryte osoby. Wentylator (szybkość i poziom głośności) gwarantuje  bezproblemową pracę jednostki.

 

Niezawodność
Produkty gamy Cold Region 4 są wyposażone w dodatkowe funkcje, które redukują narastanie szronu, w tym także udoskonaloną płytę dolną. System potrafi również szybciej usuwać szron, aby uzyskać wyższy komfort i niezawodność.

 

 

Łatwe sterowanie
Dysponując aplikacją Daikin Online Controller (Sterownik online), możesz tworzyć harmonogramy, monitorować i zarządzać swoim systemem ogrzewania z dowolnego miejsca. Dostępna jest także aplikacja Daikin Online Controller jako wbudowana funkcja w Twojej jednostce Daikin (opcjonalnie).

 

 

Łatwa instalacja
Daikin Cold Region 4 oferuje bogatą gamę systemów w klasach energetycznych aż do A+++, zoptymalizowanych do każdego środowiska.

Gama ta oferuje również szybki i łatwy proces instalacji, który obejmuje:

  • Rozszerzoną instalację rurową: Ta dłuższa instalacja rurowa została specjalnie zaadoptowana do grubszych ścian budynków w Skandynawii i pomaga wykonawcom prac skrócić czas instalacji,
  • Udoskonalony uchwyt do podnoszenia: Nowo zaprojektowany uchwyt pomaga instalatorom łatwiej przenosić jednostkę zewnętrzną po włożeniu grubych rękawic.