Wysoka jakość systemów rurowych to nie tylko ich trwałość, ale także komfort pracy instalatora na etapie montażu. System rurowy Cleverfit marki Purmo jest innowacyjnym rozwiązaniem, którego niezawodność zagwarantowana jest dzięki szczegółowej kontroli na każdym etapie procesu produkcyjnego.

CLEVERFIT – wszechstronny system instalacyjny

Purmo Cleverfit jest kompletnym systemem perfekcyjnie dopasowanych do siebie elementów. Obejmuje wielowarstwowe rury nowej generacji, zaprasowywane kształtki z mosiądzu lub tworzywa PPSU oraz profesjonalne narzędzia, takie jak zaciskarki, kalibratory i nożyce, które znacznie przyspieszają i ułatwiają montaż instalacji.

Rury Cleverfit oferowane są w dwóch typach: PE-RT/AL/PE-RT (o średnicy 16-32mm) oraz PE-X/AL/PE-X (o średnicy 40-63mm). Produkty są w pełni odporne na korozję i zarastanie, cechuje je elastyczność i zachowanie swojego kształtu. Złączki Cleverfit z tworzywa PPSU dostępne są w średnicach 16-32mm, a mosiężne w średnicach 16-63mm, co pozwala na bezproblemowe wykonanie instalacji w dużych obiektach. Do zaprasowania połączenia używana jest szczęka o popularnym profilu TH lub U. Oba rodzaje kształtek można stosować naprzemiennie w jednej instalacji. Co ważne, kształtki Cleverfit wyposażone są też w wizjery pozwalające ocenić, czy rura jest poprawnie obsadzona w złączce.

System Purmo Cleverfit posiada bardzo uniwersalne zastosowanie. Możliwe jest wykorzystanie systemu w instalacjach grzewczych, chłodniczych, zimnej i ciepłej wody użytkowej, a także wody pitnej. Ponadto rozwiązanie jest skuteczne, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i obiektach przemysłowych i użyteczności publicznej. Dodatkowo, Purmo Cleverfit świetnie sprawdzi się w przypadku nie tylko nowych, ale również modernizowanych instalacji.

System rurowy jest wyjątkowo trwały, co potwierdza seria restrykcyjnych testów zgodnych z normą PN EN 21003. Badania umożliwiają wykrycie nawet najmniejszej niedoskonałości komponentów systemu. Efektem jest bezawaryjna praca instalacji przez co najmniej 50 lat oraz 10-letni okres gwarancyjny, a także ubezpieczenie do 1 000 000 euro.

 

Dowiedz się więcej