CIAT Group opublikowała informację o nowym systemie AQUACIAT GRAND INVERTER – oszczędnej pompie ciepła, która dostosowuje ilość energii dostarczonej dokładnie do zapotrzebowania.
AQUACIAT GRAND INVERTER
CIAT Group, z siedzibą we Francji, jeden z europejskich liderów w dziedzinie scentralizowanych klimatyzacji i oczyszczaniu powietrza, niedawno poinformowała o nowym systemie AQUACIAT GRAND INVERTER - pompie ciepła, której szczególną cechą jest możliwość dostosowania ilości energii dostarczonej dokładnie do zapotrzebowania, dzięki wykorzystaniu nowatorskiego, zmiennego zasilania sprężarki.
Po pierwsze, kompresor nie przechodzi cyklu stop-start, lecz działa ciągle, w kontrolowanych warunkach zmiennej prędkości. Jest to bardzo istotne, ponieważ większość energii elektrycznej zużywana jest przy rozruchu urządzenia. AQUACIAT GRAND INVERTER posiada progresywny elektroniczny system startu znany jako "Soft Starter", który ogranicza zużycie energii przy rozruchu. W przeciwieństwie do tradycyjnego urządzenia tego typu, obciążenie zużycia energii jest niższe niż nominalne tradycyjnego przy pełnym obciążeniu. Po drugie, AQUACIAT GRAND INVERTER stale optymalizuje wydajność energetyczną, mając na uwadze, że w konwencjonalnej jednostce, ponad 95% czasu jej pracy, wymagania instalacji są w rzeczywistości niższe od wydajności nominalne. Wreszcie, AQUACIAT GRAND INVERTER jest także wyposażony w elektroniczny ogranicznik ciśnienia, który pozwala na dostosowanie systemu chłodniczego do stałego indywidualnego ciśnienia sprężarki. Amplituda drgań w między niskim ciśnieniem, wysokim ciśnieniem i temperaturą wody, w tym sposobie regulacji, jest zmniejszona o dwie trzecie.
Ponadto, ponieważ działa z wodą, Inverter ten jest ekologiczną alternatywą w porównaniu z systemami wykorzystującymi czynniki chłodnicze. Dzięki jego cechom, jest w zgodzie z aktualnymi trendami dotyczącymi ochrony i oszczędzania środowiska. Ponadto, AQUACIAT GRAND INVERTER jest urządzeniem bardzo kompaktowym i niskie są jego koszty utrzymania, jak opisuje to CIAT Group w informacji prasowej.