Łódź Fabryczna to największy i najnowocześniejszy multimodalny dworzec w Polsce. Jest on jedną z wizytówek miasta i regionu łódzkiego.

Centrale klimatyzacyjne VBW Engineering na dworcu PKP Łodź Fabryczna

Nowa podziemna stacja PLK - Łódź Fabryczna to kluczowy element struktury transportowej Łodzi. Z poziomu ulicy można się przedostać do pasażu handlowo-usługowego, którego charakterystycznym elementem są odtworzone ściany wcześniejszego zabytkowego dworca.

Pierwszy poziom znajduje się 8 metrów pod ziemią. Tu pasażerowie mogą przesiąść się z autobusów, lub np. zostawić rowery. Ponadto jest tu również poczekalnia, kasy biletowe, obiekty handlowo-usługowe oraz pomieszczenia techniczne.

Kolejny, drugi poziom dworca ulokowany jest 16,5 metra pod ziemią. Znajdują się tam cztery perony pasażerskie, dzięki którym możliwe jest odprawianie nawet 200 tysięcy osób dziennie.

Przy planowanej tak dużej liczbie pasażerów i klientów obiektów handlowo-usługowych Łodzi Fabrycznej, do utrzymania odpowiednich parametrów powietrza przewidziano centrale klimatyzacyjne produkcji VBW Engineering. Dla firmy uczestnictwo w tak wymagającym projekcie było zarówno wyzwaniem, jak i możliwością potwierdzenia jakości oferowanych urządzeń wobec inwestora, projektantów instalacji i przede wszystkim przyszłych użytkowników dworca.


Centrale klimatyzacyjne VBW Engineering 

 

Dowiedz się więcej o VBW Engineering