Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła jest urządzeniem kompletnym, działającym na zasadzie wymiany powietrza w budynku.

Centrala Neovent ma za zadanie dostarczyć do domu świeże powietrze. Dodatkową korzyścią podczas jej użytkowania jest zminimalizowanie wydatków na energię do 30%.

Wpuszczane powietrze jest oczyszczane z alergenów dzięki specjalnie zamontowanym filtrom, a nieustanna wentylacja chroni przed rozwojem bakterii, a także grzybów, co skutkuje poprawą naszego zdrowia i samopoczucia. Wykorzystanie wymiennika powoduje, że chłodne powietrze nawiewane do wewnątrz jest ogrzewane energią, która pochodzi z powietrza usuwanego.

Urządzenie idealnie sprawdzi się w budynkach mieszkalnych, domkach jednorodzinnych, restauracjach, sklepach i innych obiektach użyteczności publicznej.

Proces wymiany powietrza jest w całości kontrolowany dzięki pomocy nowoczesnego systemu sterowania, który wspiera w energooszczędną i wydajną pracę systemu wentylacji.

Zaletą sterownika jest nadzór nad jakością filtrów, temperaturą oraz prędkością pracy wentylatorów i współczynnikiem odzysku ciepła. Kolorowy ekran dotykowy pozwala na pełen podgląd wszystkich parametrów pracy, umożliwia ustawienie jednego z trzech trybów pracy bądź zaprogramowanie tygodniowego harmonogramu pracy jednostki zgodnie z preferencjami użytkownika. Co ważne, menu obsługiwane jest w języku polskim. Dodatkowo istnieje także możliwość podłączenia modułu ecoNet, pozwalającego na zdalne sterowanie za pomocą komputera, tabletu czy telefonu. Urządzenie jest kompatybilne z zewnętrznymi elementami uzdatniania powietrza: nagrzewnicą wodną, gruntowym wymiennikiem ciepła, chłodnicą wodną.

Obecnie w ofercie firmy Iglotech znajdują się dwie centrale: centrala podwieszana KNP Perfect oraz centrala pionowa KNV LUX.

KNP PERFECT -  centrala podwieszana i tym samym nowość w ofercie firmy. Urządzenie cechuje estetyczny wygląd, ale również trwałość i sztywność konstrukcji przy sporym ograniczeniu wagi. Uchwyty przeznaczone do mocowania central posiadają tłumiki wibracji, co gwarantuje izolację od elementów konstrukcyjnych budynku. Centrala oferowana jest w trzech wydajnościach: 400, 950 i 1450. Urządzenie zapewnia skuteczną wymianę powietrza, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej energooszczędności, a wszystko to dzięki nowoczesnej technologii. Wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy odzyskujący ciepło nawet do 95% umożliwia znaczne obniżenie kosztów ogrzewania, a wysokiej klasy filtry kwalifikują centralę jako skuteczne rozwiązanie dla alergików. 

KNV LUX – centrala przygotowana do dwóch wersji montażu, w pionie oraz w poziomie. Urządzenie posiada takie wyposażenie, jak: wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy, nagrzewnicę elektryczną, dwa wentylatory, filtry kasetowe i układ automatyki. Obudowę wykonano z blachy ocynkowanej powlekanej, urządzenie posiada pokrywę inspekcyjną mocowaną do obudowy, z pomocą której możemy łatwo przeprowadzić serwis urządzenia lub wymienić filtry. Pracę jednostki znacznie wycisza izolacja cieplno-akustyczna z maty kauczukowej, a zamontowane wewnątrz filtry kasetowe klasy G4 oczyszczają nawiewane do pomieszczeń powietrze. Wentylatory z bezpośrednim napędem zapewniają cichą i wydajną pracę urządzenia. Obudowa i lamele wymiennika krzyżowo-przeciwprądowego wykonane są z aluminium, co gwarantuje sprawność odzysku do 95%. Centrala posiada również bypass, który pełni funkcję zabezpieczającą i pozwala na pracę latem. 

Budowa, zastosowane technologie i wysoka sprawność zapewniają zdrowie i lepsze samopoczucie w każdym pomieszczeniu, gdzie będą przebywać ludzie. Centrala Neovent to przede wszystkim oszczędności związane z mniejszymi opłatami za ogrzewanie, a także niższe koszty inwestycyjne. Jej dodatkowe zalety to łatwy montaż, konserwacja i jasne zasady działania, doceniane przez najbardziej wymagających instalatorów. Centrala jest również urządzeniem dbającym o ekologię, co obecnie stanowi coraz większą wartość dla użytkowników.

Centrale Neovent to czyste i zdrowe powietrze oraz lepsze samopoczucie. Dodatkowo zakup KNV LUX i KNP Perfect może zostać dofinansowany z programu realizowanego przez Ministerstwo Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pn. „Czyste powietrze-zdrowy wybór”. Program ten obejmuje dofinansowanie do inwestycji montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła dla budynków już istniejących, ale również nowo powstających. Więcej informacji na stronie Ministerstwa Ochrony Środowiska.

 

 Skontaktuj się z firmą Iglotech!