Multifunkcyjna centrala OnyX ³ Experience firmy Frapol została wyróżniona spośród 222 produktów i usług zgłoszonych do konkursu „Dobry Wzór 2016” kwalifikując się do finału konkursu.

Centrala OnyX ³ Experience firmy Frapol w finale prestiżowego konkursu Dobry Wzór 2016.

Tym samym zostanie zaprezentowana na wystawie w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, odbywającej się w dniach 21 października – 2 grudnia 2016. Wystawa jest oceniana przez środowisko projektantów i przedsiębiorców jako najlepsza wystawa designu w Polsce.Dobry Wzór to pierwsza w Polsce nagroda za wzornictwo.

Konkurs cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, w tym roku do konkursu zgłoszono 222 produkty i usługi w dziecięciu kategoriach: Dom, Praca, Strefa Publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały produkcyjne, Transport i komunikacja oraz Moda i akcesoria. Zgłoszone do konkursu produkty i usługi oceniane były według następujących kryteriów: cechy wizualne, cechy użytkowe, cechy ekonomiczne i wartości dodatkowe, które wyróżniają produkt i usługę – innowacyjność, oryginalność, komfort użytkowania.


Centrala grzewczo klimatyzacyjna OnyX³ Experience to najnowocześniejsze, innowacyjne na rynku rozwiązanie łączące w sobie zalety energooszczędnej i wysokosprawnej centrali wentylacyjnej z odzyskiem ciepła opartym na rekuperacyjnym wymienniku przeciwprądowym oraz pompy ciepła z innowacyjnym wielostopniowym odzyskiem ciepła.

 

Charakterystyka:

  • najbardziej ekonomiczne na rynku rozwiązanie zapewniające ponadprzeciętny komfort mikroklimatu
  • funkcja ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji oraz przygotowania ciepłej wody
  • pasywny i aktywny odzysk ciepła
  • filtry wychwytujące szkodliwe pyły zawieszone PH10-PH2,5
  • przyjazny dla środowiska, zintegrowany system gospodarki cieplnej

 

Centrala została zoptymalizowana dla zapewnienia komfortu klimatycznego oraz zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową dla kilkuosobowej rodziny. Instalacja urządzenia ogranicza się do rozprowadzenia instalacji wentylacyjnej oraz podłączeniu instalacji CWU do zasobnika, który jest wyposażeniem seryjnym centrali. Dzięki temu rozwiązaniu unikamy budowy kosztownej instalacji centralnego ogrzewania.

 

Sprawdź dane techniczne