CAREL, międzynarodowa firma specjalizująca się w rozwiązaniach sterowania dla sektorów klimatyzacji, chłodnictwa i nawilżania, podczas targów Euroshop 2020 zaprezentuje innowacyjne propozycje jak systemy zgodne z naturalnymi czynnikami chłodniczymi o niskim GWP, rozwiązania o wysokiej wydajności energetycznej, usługi cyfrowe do monitorowania systemu oraz rozwiązania kontrolne dla branży gastronomicznej.

Carel na targach Euroshop 2020

Lepsza kontrola, lepsze środowisko

W nawiązaniu do poprzednich edycji Euroshop, CAREL po raz kolejny podkreśla swoje nieustanne zaangażowanie w rozwój systemów sterowania jednostek chłodniczych i systemów mający korzystniejszy wpływ na środowisko.

W rzeczywistości istnieje kilka środowisk, które CAREL zamierza ulepszyć”, skomentował Alessandro Greggio, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu grupy CAREL – Dział Chłodnictwa. „Co przychodzi mi na myśl, to środowisko w którym żyjemy, które pomagamy chronić, oferując rozwiązania wykorzystujące naturalne czynniki chłodnicze, zapewniające duże oszczędności energii oraz poprzez nasze inwestycje w technologie takie jak sterowanie DC inverter. Rzeczywiście, nasze rozwiązania wspierają przemysł HVAC / R w ograniczaniu i zmniejszaniu śladu węglowego. Przestrzenie, w których pracujemy zarówno my, jak i nasi klienci, oraz sposób, w jaki prowadzimy naszą działalność, to także środowiska, które CAREL zamierza ulepszyć ”, dodał Greggio.

Komfort otoczenia w pomieszczeniach, w których przebywamy oraz łatwe użytkowanie i zarządzanie systemami to z pewnością obszary, które CAREL usprawnia. Nowe rozwiązania w tym zakresie Carel zaprezentuje podczas Euroshop.

Innowacje w naszym DNA
Na stoisku Cerel zaprezentowane będą rozwiązania dla handlu detalicznego żywnością oraz dedykowane gastronomi. We wszystkich segmentach rynku głównymi wyzwaniami są dążenie do oszczędzania energii, oczekiwania dotyczące interakcji człowiek-maszyna, potrzeba zwiększenia użyteczności i łączności w chmurze. „W CAREL staraliśmy się odpowiedzieć na wszystkie te wymagania, przedstawiając nową ofertę”, kontynuował Greggio. „Na przykład w Euroshop po raz pierwszy zaprezentujemy nowe propozycje usług gastronomicznych, będące wynikiem wielu lat badań i rozwoju. Wszystkie linie produktów detalicznych i usług gastronomicznych zostały zintegrowane pod względem zasięgu i modelu biznesowego, w odpowiedzi na potrzeby branży, która oczekuje rozwiązań obniżających koszty operacyjne, ale jednocześnie oferuje lepszą wydajność, prostotę i szybszy czas wejścia na rynek.

Usługi o wartości dodanej
Aby sprostać tym wyzwaniom, wkład inteligentnych systemów ma fundamentalne znaczenie: poprzez przetwarzanie danych zebranych z systemów można teraz natychmiast zidentyfikować najbardziej skuteczne działania usprawniające, aby zoptymalizować zarządzanie systemem. Na Euroshop będziemy również prezentować najnowsze zmiany naszych platform cyfrowych, będące wynikiem synergii między różnymi umiejętnościami technologicznymi i aplikacyjnymi CAREL.