W listopadzie firma Klima-Therm zrealizowała pierwszy cykl spotkań dedykowanych Projektantom systemów HVACR. Wykłady odbyły się we wszystkich trzech ośrodkach szkoleniowych Akademii Grupy Klima-Therm i miały konwencję biznesowych śniadań połączonych z panelem merytorycznym prowadzonym przez inżynierów produktu, zarówno z Polski, jak i zza granicy. W wydarzeniu o charakterze networkingowym udział wzięło ponad 80 osób.

fot. Klima-Therm

Formuła szkoleń realizowana jest pod hasłem „Business Breakfast by Klima-Therm”. Wydarzenie stanowi merytoryczną platformę wymiany wiedzy i opinii na najbardziej aktualne tematy w branży. Pierwsze spotkania Projektantów i Inżynierów Produktu w ramach planowanego cyklu wykładów w sezonie 2018/19 poświęcone były m.in. systemom wody lodowej w kontekście nowych czynników chłodniczych, wymogów ustawy F-gazowej i Dyrektywy EcoDesign (ErP) oraz możliwości zastosowania niskoenergetycznych źródeł chłodu. Panel poprowadzili zagraniczni eksperci z włoskiego koncernu G.I. Industrial Holding SPA, z którym firma Klima-Therm współpracuje już od 2007 roku. Druga część szkolenia pozwoliła inżynierom z działu szkoleń Klima-Therm przybliżyć Projektantom najważniejsze zagadnienia związane z doborem i charakterystyką pracy układów opartych na agregatach bezpośredniego odparowania VRF w połączeniu z centralami wentylacyjnymi. Wydarzenie uwiecznił temat perspektyw rozwoju pomp ciepła jako technologii cieszącej się rosnącą popularnością w energooszczędnym budownictwie.  

fot. Klima-Therm

 

- Aktualne tematy i ich odpowiednie ujęcie, istotne z punktu widzenia pracy Projektanta – to kluczowe założenie, które przyświecało nam na etapie planowania wydarzenia – mówi Paweł Deska, Dyrektor ds. Technicznych w firmie Klima-Therm, i dodaje – „Business Breakfast” to cykl merytorycznych wykładów wzbogaconych o studium przypadku, jak również przestrzeń do nawiązania dialogu niezbędnego do rozpoznania realnych potrzeb Projektantów jako naszych biznesowych partnerów. Rozwój technologii, nowe dyrektywy legislacyjne czy rynkowe trendy zobowiązują nas do ciągłej aktualizacji wiedzy, a my czujemy się w obowiązku dzielenia się nią z otoczeniem branżowym. Wysoka frekwencja oraz pozytywne opinie uczestników budują w nas w przekonanie, iż nowy koncept szkoleniowy spełnia zakładane cele.


fot. Klima-Therm

 

Pierwsze spotkania “Business Breakfast by Klima-Therm” odbyły się na początku listopada we wszystkich trzech ośrodkach szkoleniowo-badawczych Akademii Grupy Klima-Therm: Gdańsku, Warszawie i Katowicach. Firma zamierza kontynuować projekt, jak również planuje dalszy rozwój jego formuły łączącej cykliczne szkolenia stacjonarne o charakterze networkingowym - zrzeszającym społeczność Projektantów systemów HVACR – z serią webinarów, czyli interaktywnych wykładów realizowanych online. Projekt zaplanowano na sezon 2018/19.

fot. Klima-Therm

 

Dowiedz się więcej