Podczas tegorocznych XIX Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA w Poznaniu ogłoszono oficjalne wyniki konkursu o statuetkę Top Buildera. Tym razem nagrodę przyznawaną producentom innowacyjnych materiałów i systemowych rozwiązań, otrzymał BuildDesk Polska za pierwszy kompleksowy program BuildDesk Energy Audit (BDEA) umożliwiający analizę i przygotowanie audytów energetycznych i remontowych.

BuildDesk uhonorowany
Ideą przyznawanych po raz kolejny wyróżnień było wyłonienie najlepszych i najnowszych produktów budowlanych i IT, które są niezbędne do budowy i modernizacji obiektów w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem, nowocześnie i sprawnie. W tym roku organizatorzy: Rada Programowa oraz Redakcja Miesięcznika „Builder” spośród ok. 150 zgłoszeń postanowili nagrodzić 31 innowacyjnych rozwiązań najwyższej klasy, dających gwarancję trwałości, jakości i bezpieczeństwa.

Wśród uhonorowanych liderów innowacyjności, obok BuildDesk’a znaleźli się m.in. producenci wełny mineralnej (Rockwool Polska Sp. z o. o. oraz Knauf Insulation Sp. z o. o.), materiałów budowlanych i systemów rozwiązań dla budownictwa energooszczędnego (Xella Polska Sp. z o. o., AluPlast Sp. z o.o., Viessmann Sp. z o.o.). – Zróżnicowanie nagrodzonych firm jest niepodważalnym dowodem na to, że energooszczędne i innowacyjne rozwiązania i technologie mają coraz większe znaczenie we współczesnym budownictwie – mówi Piotr Pawlak, dyrektor zarządzający BuildDesk Polska.

BuildDesk Energy Audit jest pierwszym kompleksowym programem umożliwiającym analizę i przygotowanie audytów energetycznych i remontowych na potrzeby Ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów. Podobnie jak w przypadku BDEC PRO, system stworzony jest na platformie Adobe Flash, co wpływa na jego rozmiar (zajmuje tylko 7MB) oraz daje możliwość wykorzystania go na wszystkich systemach operacyjnych. Program dostępny jest w wersji instalacyjnej oraz online poprzez przeglądarkę internetową.


Źródło: BuildDesk Polska