Na krajowym rynku pojawił się nowy produkt do izolacji w systemach typu split o nazwie Climaflex Stabil - WHITE.

Climaflex Stabil - WHITE
to izolacja politelynowa pokryta specjalną mieszanką komponentów na bazie polietylenu, produkowana w kolorze białym. Przeznaczona jest do stosowania w systemach klimatyzacji np. typu split oraz w instalacjach grzewczych.
Cechą wyróżniającą Climaflex Stabil - WHITE wśród innych izolacji polietylenowych jest to, że izolacja ta produkowana jest w odcinkach od 200 do 650 metrów długości nawiniętych na szpule. Dodatkowo na całej długości posiada ona podziałki rozmiesczzone w odstepach jednego metra, ułatwiające pobranie odcinka o odpowiedniej długości, bez używania metrówki.
Bardzo dobre parametry techniczne tej izolacji takie jak współczynnik oporu dyfuzyjnego przenikania pary wodnej μ mieszczący się w przedziale od 10000 do 15900 oraz wysoka klasyfikacja ogniowa B1 plasują ją na czele wśród innych podobnych izolacji.


Nadmienić należy również, że izolacja Climaflex Stabil - WHITE produkowana jest bez użycia szkodliwych dla środowiska gazów.

Dane techniczne:

przewodność cieplna 0,038 W/mK przy +20oC (DIN 52613 / EN ISO 8497)
klasyfikacja ogniowa B1 (DIN 4102)
zakres temperatur od -40oC do +105oC (EN 14707)
przenikalność μ od 10000 do 15900 (DIN 52615 / EN 13469)
Absorbcja wody 0,01-0,02 (EN 13472)


Belgijska firma NMC istnieje od lat 50-tych XX wieku. NMC oferuje izolacje w postaci otulin i mat do profesjonalnych zastosowań, zarówno w technice grzewczej i sanitarnej jak i w chłodnictwie i klimatyzacji, izolacjach stosowanych w wysokich temperaturach, a także dekoracjach zewnętrznych i wewnętrznych oraz przemyśle opakowaniowym. Do produkcji izolacji stosowana jest pianka polietylenowa, poliuretanowa lub kauczukowa.
NMC oferuje izolacje polietylenowe CLIMAFLEX i SANFLEX, CLIMAFLEX STABIL, ISOTUBE, INSUL TUBE, również w postaci mat i rol, znajdujące zastosowanie w szeroko rozumianej technice sanitarnej.
Z klientami w ponad 90 krajach, 19 międzynarodowych witryn i ponad tysiąc jednostek stowarzyszonych, NMC jest wiodącą międzynarodową firmą na rynku pianki syntetycznej. W związku z niesłabnącą ekspansją na rynki światowe firma otworzyła przedstawicielstwa w kolejnych krajach. Na początku 2000 roku powstała NMC Polska, a rok później fabryka izolacji polietylenowych w Zabrzu.