Prawidłowe zabezpieczenie instalacji na zewnątrz budynków może stanowić nie lada wyzwanie. Trzeba bowiem zadbać nie tylko o zminimalizowanie strat energii, ale również o ochronę przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych oraz przed uszkodzeniami fizycznymi. Oczywiście, można użyć sztywnych metalowych osłon, jednak w przypadku systemów o bardziej skomplikowanym kształcie, odpowiednie dopasowanie może być problematyczne. Dlatego też firma Armacell wprowadziła na rynek Arma-Chek Silver – system elastycznych, niemetalowych osłon zabezpieczających.

Arma-Chek Silver firmy Armacell – srebrna ochrona instalacji
Zapewnienie odpowiedniej izolacji systemów przemysłowych, szczególnie tych na zewnątrz budynków, wymaga specyficznego podejścia. Korozja, czynniki atmosferyczne, kontakt z różnymi substancjami używanymi w przemyśle czy w końcu uszkodzenia mechaniczne mogą destruktywnie wpłynąć na kondycję rur, a tym samym obniżyć sprawność działania instalacji. By zapobiec tego rodzaju problemom, firma Armacell wprowadziła na rynek Arma-Chek Silver, czyli rozwiązanie, które zapewni naszym instalacjom ochronę, której potrzebują.

Elastyczna ochrona

Arma-Chek Silver firmy Armacell jest elastyczną osłoną, przeznaczoną do kompleksowego zabezpieczania instalacji. Jej wierzchnią stronę stanowi podwójna warstwa folii aluminiowej, dodatkowo pokryta specjalną powłoką, mającą zabezpieczać przed działaniem promieniowania UV. Takie pokrycie zapewnia doskonałą ochronę zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i wpływem warunków atmosferycznych. Wewnętrzna strona powierzchni ochronnej powleczona jest natomiast warstwą PVC, mającą zabezpieczać przed wystąpieniem zjawiska korozji galwanicznej.

Arma-Chek Silverl

W połączeniu ze znanym i cenionym materiałem izolacyjnym Armaflex, całość tworzy rozwiązanie systemowe zapewniające bardzo wysoki stopień izolacji termicznej (lambda, w zależności od rodzaju i grubości izolacji, może wynosić nawet poniżej 0,033 W/(m*K)) oraz ochrony przed przebiciem czy rozerwaniem. Co więcej, taka konstrukcja znacznie ogranicza możliwość rozprzestrzeniania się ognia w przypadku pożaru. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu elastycznej izolacji Armaflex o zamkniętokomórkowej strukturze wewnętrznej, Arma-Chek Silver firmy Armacell stanowi świetną barierę dyfuzyjną zapobiegającą skraplaniu się wody. Jest to szczególnie istotne,
w przypadku metalowych rur, w których pojawiająca się na powierzchni woda może powodować korozję. Oczywiście zapewnienie ochrony samym rurom jest niewystarczające. Dlatego też osłony Arma-Chek Silver występuje nie tylko w formie otulin, ale również preizolowanych płyt, które z łatwością zamocować można na kanałach, zbiornikach, zaworach, kolankach czy trójnikach. Dzięki temu system ten doskonale sprawdza się w przypadku skomplikowanych instalacji chłodniczych i HVAC, które bardzo ciężko zabezpieczyć przy użyciu tradycyjnych rozwiązań.

Dodatkową zaletą Arma-Chek Silver firmy Armacell jest to, że warstwa aluminium nadaje temu systemowi nie tylko odpowiednią ochronę, ale również atrakcyjny wygląd i ułatwia utrzymanie instalacji w czystości. Jest to szczególnie istotne w przypadku ośrodków przemysłowych, gdzie wszechobecny kurz czy inne zabrudzenia, mogą szybko pokryć powierzchnię instalacji.

Źródło: ''